امروز   سه شنبه   مورخ   14/مرداد/1399   ساعت 10:20
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 04/آذر/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 3180
کد خبر : 4487
برگزاری کارگاه شـناخت آسـیب های روانی در حوادث در قم

http://raro.ir/webmail/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=7834&_part=3&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

برگزاری کارگاه شـناخت آسـیب های روانی در حوادث و راه های مدیریت و کنترل آن در قم


به همت معاونت امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان قم کارگاه یک روزه شـناخت آسـیب های روانی در حوادث و راه های مدیریت و کنترل آن با مشارکت نجاتگران و امدادگران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ با برنامه ریزی معاونت امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان قم کارگاه یک روزه شـناخت آسـیب های روانی در حوادث و راه های مدیریت و کنترل آن، با حضور شماری از امـدادگران و نجاتگران جمعیت استان برگزار شد.

بر اساس این گزارش؛ این دوره در راستای آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات و با هـدف، شـناخت انواع آسـیب های روانی در حوادث، تخلیه روانی نجاتگران و امدادگران و آماده سازی آنها،جهت کمک رسانی درحوادث بعـدی و مـدیریت و کنترل افراد نجاتگر در محل حادثه با توجه به استرس ها و اضـطراب های موجود در حوادث برگزار شد.

یادآور می شود؛ راه های پیشگیری از ایجاد تشنج و درگیری در محل حادثه با افراد تماشاچی نما و همراهان آسیب دیدگان از دیگر مباحث آموزشی این دوره به شمار می رود.


برگزاری کلاس آموزشی آشنایی با بیماریهای رایج ویژه 300 نفر از قضات و کارکنان دادگستری استان قم

به همت معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم دوره آموزشی آشنایی با بیماریهای رایج ویژه قضات و کارکنان دادگستری استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛  به همت معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم و با مشارکت معاونت درمان و توانبخشی، دوره آموزشی ضمن خدمت آشنایی با بیماریهای رایج ویژه ۳۰۰ نفر از قضات و کارکنان دادگستری استان قم برگزار شد.

محمدرضا بهرامی اظهار کرد: این دوره ۳ روزه کاربردی به درخواست دادگستری استان و بر اساس سرفصل اعلامی به عنوان ضمن خدمت کارکنان دادگستری برگزار شد.

وی افزود: شرکت کنندگان در این دوره با مباحث فشارخون، دیابت، سرطان، سکته و راههای پیشگیری و درمان آنها آشنا شدند.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم گفت: بر اساس توافق انجام شده گواهینامه ضمن خدمت مربوطه توسط دادگستری صادر می شود.

یادآور می شود؛ همچنین مقرر شد نامبردگان آموزش دوره مخاطرات را نیز بصورت غیرحضوری فرا گرفته و گواهینامه این دوره توسط معاونت آموزش و پژوهش صادر شود.