امروز   دوشنبه   مورخ   11/فروردين/1399   ساعت 20:57
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 19/بهمن/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 188
کد خبر : 4719
دوره کشوری سرمربیان آنست باحضور مدرسان آلمانی درکرمان

http://raro.ir/webmail/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=8186&_part=5&_action=get&_extwin=1&_framed=1&_mimewarning=1&_embed=1

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از میزبانی دوره کشوری سرمربیان آنست با حضور مدرسان بین المللی در مرکز کشوری آموزش های تخصصی هلال احمر کرمان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح گفت: دوره کشوری سرمربیان آنست با حضور مدرسان بین المللی از کشور آلمان به مدت ۹ روز در مرکز کشوری آموزش های تخصصی جمعیت هلال احمر استان کرمان در حال برگزاری است.

 

وی افزود: سرمربیان شرکت کننده در این دوره از استان های اصفهان، کرمان، فارس، گیلان، گلستان، تهران، کرمانشاه، بوشهر، زنجان و خراسان جنوبی حضور یافتند.

 

وی با اشاره به اینکه سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در راستای امدادرسانی سریع و به موقع و جستجوی مفقودین بعد از زلزله، آوار و ریزش بهمن از سگ های زنده یاب بهره می گیرد، خاطرنشان کرد: این دوره نیز با هدف افزایش سطح کیفی آموزش های سگ‌های زنده یاب ایرانی و بهره گیری از مربیان صلیب سرخ آلمان برگزار شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در این دوره آخرین دانش در حوزه سگ‌های زنده‌یاب و جست‌وجو و نجات به سرمربیان ایرانی ارائه می شود، خاطرنشان کرد: امروزه تیم‌های جست و جو و نجات در کنار دستگاه های پیشرفته و به روز  با کمک سگ های زنده یاب در عملیاتی همچون ردیابی، پیدا کردن قربانیان در زیر بهمن، زلزله و سیل را انجام می‌دهند.