امروز   دوشنبه   مورخ   11/فروردين/1399   ساعت 20:05
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 19/بهمن/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 205
کد خبر : 4720
دوره تخصصی برف و کولاک نجاتگران هلال احمر زنجان

http://raro.ir/webmail/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=8187&_part=2&_action=get&_extwin=1&_framed=1&_mimewarning=1&_embed=1

برگزاری دوره تخصصی  برف و کولاک امدادگران و نجاتگران هلال احمر زنجان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: دوره تخصصی برف و کولاک برای 40 نفر از امدادگران و نجاتگران هلال احمر این استان برگزار شد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی، غفور آقاجانلو افزود: جمعیت هلال احمر استان زنجان در راستای ارتقای توان علمی و مهارتی تیم های عملیاتی امداد ونجات اقدام به برگزاری دوره آموزش تخصصی جستجو ونجات در برف و کولاک را در بهمن ماه امسال برگزار کرد.

وی تاکید کرد: هدف از برگزاری این دوره آموزشی تربیت امدادگران و نجاتگران برخوردار از دانش و مهارت های پایه برای عملیات جستجو ونجات در موقعیت های برفی، کولاک و بهمن است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: انتظار می رود فراگیران پس از گذراندن این دوره آموزشی کلیات مبانی و مفاهیم مدیریت بحران در برف و کولاک را بهمن را بدانند.

آقاجانلو اظهارداشت: فراگیری کمک های اولیه در برف و سرما، مبانی پیمایش و اصول جستجو و نجات در برف از دیگر انتظارات سپری شدن دوره آموزشی از امدادگران و نجاتگران است.

وی افزود: امدادگران و نجاتگران باید پس از گذراندن دوره تخصصی برف و کولاک تجهیزات جستجو ونجات را شناخته و با روش های جستجو ونجات اعم از رهاسازی، تثبیت و حمل مصدوم را به خوبی فراگرفته باشند و آنرا در حوادث اعمال کنند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: گروه های هدف در دوره تخصصی برف و کولاک، امدادگران و نجاتگران سازماندهی شده در تیم های عملیاتی امداد ونجات این استان بودند.