امروز   پنج شنبه   مورخ   26/تیر/1399   ساعت 18:15
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 25/فروردين/1399
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 895
کد خبر : 4824
امدادرسانی به 76 حادثه دیده از سیلاب قم

http://raro.ir/webmail/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=8478&_part=6&_action=get&_extwin=1&_framed=1&_mimewarning=1&_embed=1

از آماده باش تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر استان قم تا امدادرسانی به 76 حادثه دیده از سیلاب


معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم گفت: در 48ساعت گذشته عملیات تخلیه آب از منازل در 4 نقطه از سطح شهر های قم و کهک انجام گرفت که به 18 خانوار و در مجموع 76 نفر حادثه دیده امدادرسانی شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ هادی سلیمی در خصوص اقدامات و آماده باش تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر استان قم در سیل و آبگرفتگی گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بارش متناوب باران در سطح استان قم و برف در ارتفاعات این جمعیت از ساعت 14 روز 19 فروردین نسبت به فراخوان امدادگران و نجاتگران عملیاتی و بارگیری تجهیزات سیل و آبگرفتگی اقدام کرد.


وی افزود: در فراخوان 20 نجاتگر در قالب 4 تیم سیلاب در شهرستان قم، 15 نجاتگر در قالب 3 تیم سیلاب در شهر کهک، 5 نجاتگر در قالب 1 تیم سیلاب در شهر جعفریه و در مجموع 40 نجاتگر و 8 تیم سیلاب استان در آماده باش کامل بودند.


معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: در 21 فروردین ماه سه مورد عملیات امداد و نجات شامل؛ انتقال اعضای یک خانواده به منطقه امن، رفع آبگرفتی معابر و تخلیه آب منازل و رهایی خودرو از داخل رودخانه انجام شد.

سلیمی خاطرنشان کرد:در 22 فروردین ماه سه مورد عملیات امدادونجات شامل، آبگرفتی معابر در شهر کهک و تخلیه آبگرفتگی منزل و همچنین رفع آبگرفتی زیر پل جنت آباد محور قم به بخش قنوات و رهاسازی فرد داخل خودرو توسط تیم سیلاب انجام شد.

وی بیان کرد: مسدود شدن راه ارتباطی روستای شاه اسماعیل از توابع بخش کهک با وقوع سیلاب و توزیع جیره غذایی برای 50 نفر (15 خانوار) از افراد گرفتار شامل؛ آب معدنی 48 بطری، خرما 5 کیلوگرم، بیسکوییت 45 بسته از دیگر اقدامات این روز بود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان بارش و آبگرفتگی منازل مسکونی و معابر در شهر کهک رخ داده است، گفت: در طی 48ساعت گذشته عملیات تخلیه آب از منازل در 4 نقطه از سطح شهر های قم و کهک انجام گرفت که به 18 خانوار و در مجموع 76 نفر حادثه دیده امدادرسانی شد.

سلیمی با بیان اینکه آماده سازی و بارگیری 4 پمپ کف علاوه بر 8 پمپ موجود در پایگاه های جاده ای استان گفت: در پی این عملیات 1 نقطه از معابر و راههای بین شهری، پل های زیرگذر آزادراهها و جاده های فرعی توسط تیم های سیلاب تخلیه شد.