امروز   سه شنبه   مورخ   06/خرداد/1399   ساعت 17:18
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 20/ارديبهشت/1399
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 311
کد خبر : 4899
نجات چوپان مفقود شده در توده تفت

http://raro.ir/webmail/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=8560&_part=2&_action=get&_extwin=1&_framed=1&_mimewarning=1&_embed=1

نجات چوپان مفقود شده در توده - ده بالا توسط عوامل امداد و نجات کوهستان هلال احمر تفت

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت گفت: چوپانی در ده بالا تفت مفقود شده بود که پس از چندین ساعت عملیات جست و جو و نجات تیم های امدادی و مردم در ارتفاعات منطقه کوهستانی  " توده - ده بالا " پیدا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ جلیل کهدویی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت اظهار داشت : شب گذشته این چوپان 64 ساله در توده ده بالا تفت مفقود شده بود که خانواده وی گزارش مفقودی وی را اعلام کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت با اشاره به اینکه به محض اطلاع از این موضوع، عملیات جست و جو و نجات فرد مفقود شده و گوسفندانش توسط تیم عملیاتی کوهستان هلال احمر تفت آغاز شد ، اظهار داشت : در این عملیات جستجو چهار نفر از امدادگران هلال احمر شهرستان و جمعی از مردم محلی نیز به یاری هلال احمر آمدند.

کهدویی با بیان اینکه چوپان تفتی به مدت چندین ساعت در کوهستان گم شده بود اضافه کرد: جست و جو بر اساس 'منطقه چرا' انجام و پس از چندین ساعت جستجو، چوپان پیدا و به منطقه امن منتقل شد.

او در پایان اضافه کرد: تیم‌های امداد و نجات این جمعیت در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمت به مردم است و هموطنان در هر ساعت از شبانه روز در صورت بروز مشکل می‌توانند با شماره سه رقمی (  ۱۱۲ ندای امداد و نجات هلال احمر ) تماس بگیرند