امروز   سه شنبه   مورخ   06/خرداد/1399   ساعت 17:40
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 20/ارديبهشت/1399
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 326
کد خبر : 4902
احداث پنج پایگاه امداد و نجات در خراسان‌جنوبی

http://raro.ir/webmail/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=8569&_part=3&_action=get&_extwin=1&_framed=1&_mimewarning=1&_embed=1

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی:
پنج پایگاه امداد و نجات در خراسان‌جنوبی احداث می‌شود
 
سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: عملیات اجرایی ساخت پنج پایگاه امداد و نجات در خراسان جنوبی طی سال جاری آغاز می‌شود.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمدرضا رضایی صبح پنج‌شنبه در نشست خبری به مناسب روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر اظهار کرد: رسیدن به فلسفه وجودی هلال احمر یعنی خدمات امداد و نجات در مواقع بحران نیاز به پیش زمینه‌هایی از جمله در حوزه آموزش دارد.
سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: علاوه بر آموزش، در حوزه‌های مختلف چون جوانان، داوطلبان، درمان و توانبخشی نیز اقداماتی برای انجام صحیح وظایف محوله به هلال احمر در خراسان‌جنوبی صورت می‌گیرد.
رضایی ادامه‌داد: آموزش‌های امداد در دو بخش آموزش‌های عمومی و آموزش‌های تخصصی انجام می‌گیرد.
هر خانواده یک امدادگر، اولویت هلال در سال ۹۹
وی افزود: از مهمترین اولویت‌های هلال احمر خراسان‌جنوبی در سال ۹۹ در حوزه آموزش رسیدن به این هدف است که در هر خانواده حدأقل یک نفر آموزش‌های امداد را فراگرفته باشد تا در شرایط حادثه بتواند به اطرافیان خود کمک کند.
سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به اینکه خراسان‌جنوبی یکی از ۱۰ استان حادثه خیز کشور است این آموزش‌ها در منطقه ما اهمیت دوچندانی دارد.
رضایی با اشاره برگزاری انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در ۲۳ خردادماه سال جاری اظهار کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته تعداد ۱۲ هزار و ۷۱۱ نفر واجد شرایط شرکت در این انتخابات مهم هستند.
وی با تبیین اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری از شیوع کرونا و کمک به آسیب‌دیدگان بیان‌کرد: تاکنون توسط جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۳۵۰ میلیون تومان بین نیازمندان توزیع شده است.
هزار بسته غذایی بین محرومان توزیع می‌شود
سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در توزیع بسته‌های معیشتی یکی از اولویت‌ها پرهیز از موازی‌کاری است، گفت: همچنین هزار بسته غذایی دیگر آماده توزیع در بین محرومان و آسیب دیدگان از شیوع کرونا است.
رضایی با اشاره به برنامه‌های هفته هلال احمر اظهار کرد: غمگساری از خانواده متوفیان ناشی از کرونا، فراخوان اهدا خون در شهرهای بیرجند و طبس ضدعفونی و غبارروبی گلزار شهدا از جمله این برنامه‌ها است.
پایگاه امداد و نجات بند دره احداث می‌شود
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۹ پایگاه امداد و نجات کوهستان بند دره احداث می‌شود، بیان‌کرد: عملیات ساخت پنج پایگاه امداد و نجات نیز با توجه به قول استاندار محترم در زمینه تأمین بخشی از اعتبار آن در سال ۹۹ آغاز می‌شود.
سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی یادآور شد: از مجموع این پنج پایگاه دو پایگاه در نهبندان، دو پایگاه در طبس و یک پایگاه نیز در بشرویه احداث می‌شود.
رضایی با اشاره به اینکه هلال احمر در منطقه دیهوک یک پایگاه امداد در یک مکان استیجاری دارد، گفت: هفته آینده کلنگ احداث یک پایگاه امداد و نجات در منطقه دیهوک به زمین زده می‌شود تا بخشی از نیازهای آن منطقه در این زمینه تأمین شود.