امروز   چهارشنبه   مورخ   18/تیر/1399   ساعت 11:37
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 11/خرداد/1399
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 570
کد خبر : 4930
امدادرسانی کرمان به 409 هزار حادثه دیده

http://raro.ir/webmail/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=8667&_part=2&_action=get&_extwin=1&_framed=1&_mimewarning=1&_embed=1

توسط جمعیت هلال احمر کرمان محقق شد: امدادرسانی 409 هزار حادثه دیده در سال گذشته

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در دیدار با امام جمعه کرمان از امدادرسانی 409 هزار نفر حادثه دیده توسط نیروهای امدادی هلال احمر در سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح در دیدار با امام جمعه و نماینده ولی فقیه استان با اشاره به اهم اقدامات جمعیت هلال احمر در سال گذشته بیان کرد: بیش از 1300 حادثه در استان کرمان رخ داده است که جمعیت هلال احمر در این حوادث 409 هزار نفر را امدادرسانی کرده است.

وی با اشاره به وقوع سیل سال گذشته در اکثر استان ها افزود: جمعیت هلال احمر کرمان 455 تُن اقلام امدادی به ارزش ریالی 10 میلیارد تومان به استان های خوزستان، گلستان، فارس، سیستان و بلوچستان و کرمان ارسال و توزیع کرده است.

وی با اشاره به خدمات محرومیت زدایی در داخل و خارج استان توسط حوزه داوطلبان خاطرنشان کرد: 248 هزار نفر نیازمند در سطح استان از خدمات 390 پروژه حمایتی، معیشتی و درمانی بهره مند شدند.

وی با اشاره به ارائه خدمات جمعیت هلال احمر برای قشری از جامعه که توسط هیچ ارگان و نهادی حمایت نمی شوند، افزود: در مرحله دوم طرح کمک مومنانه قریب به ۱۰ هزار بسته معیشتی و بهداشتی توسط هلال احمر در سراسر استان توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان خاطرنشان کرد: 4 هزار نفر از بیماران خاص در سطح استان نیازمند بسته های غذایی و معیشتی هستند.

فلاح با اشاره به اینکه در حوزه معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی بیش از ۳۳۲ هزار نفر از خدمات این مرکز بهره مند شدند، تصریح کرد: ارتقای کیفیت خدمات و بروز رسانی مراکز درمانی باعث رشد 17 درصد در این حوزه شده است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت پیشگیری و کاهش حوادث تصریح کرد: آموزش های همگانی جمعیت هلال احمر از سن کودکی تا بزرگسالی با توجه به شرایط فراگیر هر ساله به علاقه مندان به صورت رایگان ارائه می شود.

رضا فلاح با اشاره به اجرای طرح ملی دادرس در مدارس افزود: دانش آموزان با فراگیری آموزه های امدادی، در زمان وقوع حوادث برای هر خانواده به عنوان یک امدادگر محسوب می شوند.