امروز   دوشنبه   مورخ   11/مرداد/1400   ساعت 20:35
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 07/تیر/1399
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 2434
کد خبر : 4968
امدادرسانی به زن ۴۵ ساله در کوه های رابر کرمان

http://raro.ir/webmail/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=8749&_part=3&_action=get&_extwin=1&_framed=1&_mimewarning=1&_embed=1

امدادرسانی به زن ۴۵ ساله در کوه های رابر توسط تیم امدادهوایی کرمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از امدادرسانی به زن ۴۵ ساله در کوه های رابر توسط تیم امدادهوایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح گفت: صبح امروز در طی تماس تلفنی با جمعیت هلال احمر مبنی بر سقوط یک زن ۴۵ ساله از کوه های دهستان سیه بنوئیه در شهرستان رابر، بلافاصله تیم امدادونجات پایگاه اسکر به محل حادثه اعزام شد.

وی با اشاره به اینکه نجاتگران هلال احمر شهرستان رابر پس از پیمایش ۵ کیلومتری در این ارتفاعات به مصدوم دسترسی پیدا کردند، افزود: به دلیل جراحت شدید و خونریزی داخلی انتقال مصدوم توسط بسکت به دامنه کوه امکان پذیر نبود و به همین دلیل بلافاصله از مرکز استان درخواست بالگرد شد.

وی خاطرنشان کرد: تیم امدادونجات مرکز استان بلافاصله توسط بالگرد به محل حادثه اعزام شد و با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه و وزش باد امکان نشستن هلی کوپتر در محل حادثه میسر نشد.

فلاح تصریح کرد: خوشبختانه با مهارت و توانمندی کاپیتان بالگرد به مدت چند دقیقه در فضای معلق قرار گرفت و با سرعت العمل بسیار خوب نجاتگران هلال احمر ؛ مصدوم با حفظ شرایط ایمنی به داخل بالگرد انتقال یافت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: این زن ۴۵ ساله به قصد جمع آوری گیاهان دارویی به همراه خواهرش به ارتفاعات کوه های دهستان سیه بنوئیه عزیمت کرده بود که متاسفانه در اثر سقوط دچار شکستگی در ناحیه دست، پا، سر و خونریزی داخلی شده بود که با توجه به شرایط جسمانی امکان حمل و انتقال آن توسط بسکت در منطقه کوهستانی نبود و توسط بالگرد به مرکز استان انتقال و به نیروهای اورژانس تحویل داده شد.