امروز   چهارشنبه   مورخ   21/آذر/1397   ساعت 11:19
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 17/فروردين/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1038
کد خبر : 1239
تقدیر استاندار خراسان رضوی از خدمات هلال احمر در مناطق زلزله‌زده

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی؛ علیرضا رشیدیان در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به دنبال زلزله‌ای که ساعت 10:39 دقیقه امروز در سفیدسنگ قلندرآباد فریمان رخ داد، حدود 15 پس لرزه در مناطق فریمان، سرخس، مشهد و تربت‌جام داشتیم که البته این پس لرزه‌ها در سایر شهرستان‌های استان نیز احساس شد.

وی ادامه داد: با این حال منطقه مزداوند در سرخس، نظرآباد در تربت‌جام و فریمان بیشترین خسارات را داشته‌اند، اما با وجود اینکه بزرگی این زلزله 6 ریشتر بوده است، تنها یک فوتی در روستای دو قلعه داشته‌ایم که یک خانم مسن بود.

رشیدیان با بیان اینکه بیشتر آسیب‌ها به ساختمان‌ها وارد شده است، تصریح کرد: عوامل هلال احمر بخصوص نيروهاي واكنش سريع حضور به هنگام و موثری داشتند و نیز مکانی برای اسکان مردم و امکانات امدادی نیز در این اماکن فراهم شده، همچنین امکان اسکان در اردوگاه سفید سنگ برای اسکان مردم با توجه به برودت هوا وجود دارد.

استاندار خراسان‌رضوی اضافه کرد: همچنین تعدادی از مسئولان بنیاد مسکن از استان‌های آسیب‌دیده بازدید کردند تا بتوانند برآوردی از خسارات را نیز داشته باشند که امیدواریم براساس طرح هادی روستایی و مساعدت‌هایی که صورت می‌گیرد برای جبران خسارات وام‌های بلاعوض در نظر گرفته شود.

وی در خصوص بازدید امروز خود از مناطق زلزله‌زده، گفت: امروز تمام منطقه عمومی فریمان را به صورت زمینی بازدید کردیم که عمده تلفات و خسارات در روستای دو قلعه اتفاق افتاده بود و سایر مناطق آسیب زیادی ندیده است با این حال تیم‌های ارزیابی ما به این مناطق اعزام شده‌اند و از همه مناطق بازدید صورت گرفته است.

رشیدیان با بیان اینکه روستاهای دیگر استان به این نسبت آسیب ندیده‌اند، عنوان کرد: در منطقه مرز فریمان به تربت‌جام منطقه قلعه سرخ خانه‌ها حدود 30درصد دچار خسارت شده‌اند که البته این آسیب‌ها خسارات جانی در برنداشته است.

استاندار خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: در سایر روستاها مانند شاهان گرماب نیز آسیب‌های کمی وارد شده و مجروحان آسیب‌های سطحی دیده‌اند که مداوا شده‌اند.

وی تصریح کرد: همچنین آسیب زیرساخت‌ها نیز جدی نبوده و مشکلی در این زمینه نداشتیم از امروز مجموع اقدامات برای کمک به مردم آغاز شده و نیروی انتظامی برای تامین امنیت در مسیرها نیروهای خود را اعزام کرده و ما نیز برای اقدامات تامینی شیفت دوم مدارس را در امروز تعطیل اعلام کردیم.