امروز   جمعه   مورخ   23/آذر/1397   ساعت 01:55
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 23/فروردين/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 2135
کد خبر : 1256
افزایش 30 درصدی حق ایاب و ذهاب امدادگران و نجاتگران


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، مرتضی سلیمی با اعلام این خبر، افزود: این دومین افزایش 15 درصدی حق ایاب و ذهاب امدادگران در پنج ماه گذشته است.
وی با اشاره به بازدیدهای مکرر رئیس و دبیرکل جمعیت هلال‌احمر از پایگاه‌های امداد و نجات، اشاره و اظهار کرد: این سطح از ارتباط صمیمی و نزدیک بین بدنه مدیریت ارشد هلال‌احمر و امدادگران و نجاتگران داوطلب بسیار بی‌نظیر بوده و موجب شده است تا نگاه ویژه‌ای به رفاه و افزایش انگیزه امدادگران برای حضور مؤثرتر در خدمت‌رسانی به مردم ایجاد شود.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اذعان بر اینکه امدادگران و نجاتگران هیچ‌گاه نگاه مادی نداشته و تنها به عشق خدمت، از هیچ کوششی در هلال‌احمر فروگذار نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: با همه اینها هلال‌احمر وظیفه خود می‌داند تا زمینه حضور و خدمت بدون دغدغه امدادگران و نجاتگران داوطلب را در جمعیت فراهم کند و با توجه به حضور رئیس و دبیرکل جمعیت در بیشتر پایگاه‌ها و مشاهده شرایط خدمت‌رسانی این افراد به هموطنان، به جد خواستار افزایش حق ایاب و ذهاب امدادگران شدند.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه پس از تامین اعتبارات لازم، شاهد افزایش 15 درصدی حق ایاب و ذهاب امدادگران در دی‌ماه سال گذشته بودیم، گفت: به علاوه پس از پیگیری‌ها موفق شدیم اعتبارات لازم برای یک افزایش مجدد 15 درصدی حق ایاب و ذهای امدادگران را در اردیبهشت امسال فراهم کنیم.
سلیمی با اشاره به طرح‌های در دست اجرا به‌منظور تامین تجهیزات انفرادی برای امدادگران و نجاتگران و افزایش حق ایاب و ذهاب نجاتگران راننده که مسئولیتی فراتر از سایر نجاتگران دیگر دارند، عنوان کرد: همچنین افزایش حق ایاب و ذهاب کارکنان پایگاه‌هایی که در مسافت‌های دورتری از مکان‌های اصلی و رفاهی  قرار دارند و ارتقای تجهیزات فرهنگی و رفاهی امدادگران نیز در دست بررسی است و امیدواریم بتوانیم اعتبارات لازم را دریافت و این برنامه‌ها را اجرایی کنیم.
وی به فعالیت مراکز سلامت امدادگران ونجاتگران از دی‌ماه سال گذشته با هدف ارتقای سطح روحی و روانی آنها اشاره و اظهار امیدواری کرد تا این برنامه در سال جاری به طور کامل و صد درصدی اجرا و پرونده سلامت همه امدادگران تکمیل شده و زمینه ارتقای سلامت فردی آنها بیش از پیش فراهم شود.