امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 19:29
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 25/فروردين/1396
نویسنده :
تعداد بازدید : 815
کد خبر : 1259
امدادرسانی‌ نجاتگران آذربایجان‌شرقی به سیل‌زدگان 10 شهرستان/ جست و جوی مفقودین سیل در عجب‌شیر و آذرشهر

مدیرعامل جمعیت  هلال‌احمر آذربایجان‌شرقی از امدادرسانی گسترده نجاتگران هلال‌احمر به دنبال وقوع سیل و آبگرفتگی در این استان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از فارس، سعید کنعانی در این باره گفت: به دنبال بارش شدید باران در آذربایجان شرقی و وقوع سیل و آبگرفتگی در پاره‌ای از روستاها، نجاتگران جمعیت هلال احمر استان به کمک سیل‌زدگان شتافته‌اند.

وی افزود: از صبح امروز جمعه 25 فروردین به دنبال ورود سامانه بارشی به استان و بارش شدید باران در سطح استان نجاتگران جمعیت هلال احمر استان به حالت آماده باش در آمده و ضمن پوشش حوادث جاده‌ای نسبت به امدادرسانی به سیل و آبگرفتگی معابر و منازل در روستاها پرداختند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی که به همراه نجاتگران و تیم‌های امدادی در روستای بیرق تبریز حضور یافته بود و از نزدیک عملیات امدادرسانی به سیل‌زدگان را مدیریت می‌کرد، افزود: از بدو دریافت گزارش‌هایی مبنی بر وقوع سیل و آبگرفتگی منازل روستایی نجاتگران جمعیت هلال احمر استان و شعب تابعه با انجام ده‌ها عملیات امدادی به کمک سیل زدگان شتافته‌اند.
 کنعانی خاطرنشان کرد: نجاتگران هلال احمر آذربایجان شرقی در شهرستان‌های چاراویماق «روستای آرازگونی»، بستان‌آباد «روستای نهر»، شهرستان ویژه مراغه روستاهای «کرده ده و بیان لوجه»، شهرستان ورزقان «روستای کاسین»، روستای «بیرق باسمنج» تبریز، شهرستان ملکان روستای آغچه دیزج، شهرستان هریس روستای شیران و در سطح تبریز به محدوده عباسی و باغمیشه «آذرساتراپ» مراجعه کرده و به رفع آبگرفتگی منازل و اسکان افراد در مکان‌های امن اقدام کرده‌اند و این امدادرسانی‌ها در سایر نقاط کماکان تداوم دارد.
وی تاکید کرد: بدنبال دریافت گزارش هایی از شهرهای عجب‌شیر «روستاهای یایچی، خنیان و چنار» و آذرشهر مبنی بر گستردگی سطح حادثه سیل، ده‌ها نجاتگر ورزیده سیلاب و تیم واکنش سریع با خودروهای امدادی و خودروی آرگو به محل‌های یاد شده اعزام شده و به همراه نجاتگران شهرستان‌های یاد شده و شهرهای معین مشغول امدادرسانی به سیل‌زدگان و جستجوی مفقودین هستند.
کنعانی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر در مواقع بارندگی و سیلاب، محیط‌های روستایی را پوشش داده و در شهرها به عنوان نیروی کمکی در کنار آتش‌نشانی و شهرداری در حد توان در خدمت حادثه‌دیدگان است.
انتهای پیام