امروز   چهارشنبه   مورخ   21/آذر/1397   ساعت 11:44
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 12/ارديبهشت/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 974
کد خبر : 1308
حضور 15 مربی منتخب جست‌وجو و نجات در کوهستان کشور در این دوره

معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات از برگزاری دوره آموزشی مشترک مهارت‌های جست‌وجو و نجات در کوهستان از 11 اردیبهشت ماه به مدت هشت روز با مشارکت صلیب‌سرخ آلمان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دکتر احمد سلطانی با بیان این مطلب گفت: این دوه آموزشی با موضوع افزایش مهارت‌های جست‌وجو و نجات در برف، یخ و بهمن و با حضور مربیانی از ایران و آلمان در منطقه شمشک و ارتفاعات البرز مرکزي برگزار شده است.
وی با اشاره به سوابق همکاری جمعیت هلال‌احمر ایران با صلیب‌سرخ آلمان در حوزه آموزش تخصصی مربیان سگ های جست وجو و نجات، فت: بر این اساس زمینه همکاری‌ جدیدی در حوزه تبادل تجربیات مهارت‌هاي جست‌وجو و نجات در فضاهای معلق و کوهستان فراهم شده و این برنامه، مقدمه‌ای برای آشنایی دو جمعیت با توانمندی‌های یکدیگر و برنامه ریزی برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود در حوزه‌های جدید همکاری است.
وی با اشاره به حضور 15 نفر از مربیان منتخب جست‌وجو و نجات در کوهستان ایران در این دوره آموزشی، افزود: این افراد از اعضا و مربیان تيم‌هاي واکنش سریع کشور هستند و لذا برگزاری این دوره، فرصتی مناسب برای تبادل تجربیات و بازنگری و ارتقای برنامه‌های سازمان در حوزه پاسخ به حوادث کوهستان خواهد بود.