امروز   سه شنبه   مورخ   02/بهمن/1397   ساعت 20:58
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 13/ارديبهشت/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 929
کد خبر : 1311
79 نیروی عملیاتی در حال بررسی منطقه حادثه

رئیس سازمان امداد و نجات با اعلام اینکه زلزله 5/3 ریشتری بامداد امروز تاکنون گزارشی از خسارات جانی و مالی به همراه نداشته است، گفت: 18 تیم ارزیاب و پشتیبان درحال بررسی مناطق تحت تاثیر لزله هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، مرتضی سلیمی با اعلام وقوع زلزله 5/3 ریشتری در عمق 7 کیلومتری زمین که ساعت 1:42 دقیقه بامداد امروز منطقه سفید سنگ؛ بخش قلندرآباد شهرستان فریمان خراسان رضوی را تحت‌تاثیر قرار داده است، افزود: این زمین لرزه تا ساعت 7 صبح ، 25 پس‌لرزه داشته و تا کنون 18 تیم ارزیاب و پشتیبان در حال مناطق متاثر از زلزله هستند.
وی با اشاره به به‌کارگیری 79 نیروی عملیاتی و 10 دستگاه خودروی کمک دار برای رسیدگی و ارزیابی شرایط مناطق متاثر از زلزله، عنوان کرد: هم‌اکنون 2 دستگاه خودروی فرماندهی و ارتباطات مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان (EOC) خراسان رضوی در حالت آماده‌باش است.
رئیس سازمان امداد و نجات با اعلام ارزیابی 42 روستا در مناطق زلزله‌زده، گفت: شهرستان‌های فریمان، سرخس، تربت جام و مشهد؛ متاثر از این زلزله بوده است و خوشبختانه تا این لحظه گزارشی مبنی بر خسارات جانی ومالی ارائه نشده و ارزیابی‌ها همچنان ادامه دارد.