امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 18:35
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 17/ارديبهشت/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1207
کد خبر : 1327
امدادرسانی به 103 مصدوم حادثه انفجار معدن زغال سنگ

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر درباره حادثه انفجار در معدن زغال سنگ استان گلستان، اعلام کرد: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر به 103 تن از مصدومان حادثه ریزش معدن زغال سنگ در استان گیلان امدادرسانی کردند به علاوه 150 تخته پتو و یک هزار قوطی کنسرو توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، مرتضی سلیمی  افزود: ساعت 12:5 دقیقه ظهر روز چهارشنبه انفجاری در معدن زمستانه یورت در منطقه خوش ییلاق استان گلستان رخ داد که در نتیجه آن 103 تن مصدوم شدند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون 73 مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده‌اند، اظهار کرد: از این تعداد 16 مصدوم توسط بالگرد جمعیت هلال احمربه مراکز درمانی منتقل شدند؛ با توجه به گزارش مدیریت بحران استان 10 تن در داخل معدن محبوس شده اند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اعزام 26 تیم عملیاتی از پایگاه‌های شعب استان گلستان به منطقه حادثه، عنوان کرد: اعزام سه تیم واکنش سریع از استان خراسان شمالی، 2 تیم واکنش سریع از استان سمنان به منطقه صورت گرفت؛ به علاوه به منظور امدادرسانی، سیستم‌های تنفسی آتش‌نشانی با بالگرد هلال‌احمر به منطقه حادثه منتقل شد.

وی به اعزام ٢ قلاده سگ جست و جو و نجات اشاره و عنوان کرد: به علاوه به منظور خدمت رسانی به مصدومان١3 دستگاه آمبولانس ، 10  دستگاه خودروی کمک دار و 2 دستگاه خودروی نجات به کار گرفته شد.

سلیمی خاطرنشان کرد: 150 تخته پتو، 6 دستگاه چادر، 35 کیلوگرم نایلون، یک هزار قوطی کنسروجات، 660 قرص نان و 750 بطری آب معدنی نیز به محل منتقل شد.

وی درباره انجام عملیات پروازی نیز تاکید کرد: 6 سسورتی پرواز به مدت سه ساعت تا این لحظه انجام شده است و به وسیله آن 2 هزار کیلوگرم اقلام دارویی و امدادی به محل وقوع حادثه منتقل شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر یادآور شد: تمامی تیم های امدادی جمعیت هلال احمر با توجه به حضور تیم های جست و جو و نجات به طول یک هزار و 400 متری در حالت آماده باش کامل هستند.