امروز   سه شنبه   مورخ   02/بهمن/1397   ساعت 20:26
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 20/ارديبهشت/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1323
کد خبر : 1356
ایجاد بیمارستان صحرایی مجهز با قابلیت برپایی در 4 ساعت

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با حضور در مانور اسکان اضطراری با پیش فرض زلزله در استان کرمانشاه، گفت: تمامی کاروان بیمارستانی با تجهیزات اتاق های عمل، بخش های بستری، بخش زنان و زایمان و داروخانه قابل حمل است و می توان این تجهیزات را به وسیله چهاردستگاه خودرو به هر نقطه از کشور که نیاز به برپایی این بیمارستان باشد، منتقل کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با حضور در مانور اسکان اضطراری جمعیت هلال احمر در استان کرمانشاه اظهارداشت: این مانور با پیش فرض زلزله وسیع در منطقه ای مناسب در کرمانشاه برگزار شد که برای برگزاری آن اردوگاه اسکان اضطراری نیز  برپا شد.

وی با بیان اینکه در مانور اسکان اضطراری با پیش فرض زلزله عملیات نجات با بالگرد افراد آسیب دیده از طریق تیم های ایثار، تیم های امدادهوایی و اوار برداری انجام شد، گفت:  مصدومان  به وسیله بالگرد و امبلوانس های هلال احمر به بیمارستان  منتقل شدند.انتقال تجهیزات امدادی به اقصی نقاط کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به وجود بیمارستان قابل حمل در استان کرمانشاه و در این مانور اشاره کرد و افزود: تمامی کاروان بیمارستانی با تجهیزات اتاق های عمل،  بخش های بستری، بخش زنان و زایمان و داروخانه قابل حمل است و می توان این تجهیزات را به وسیله چهاردستگاه خودرو به هر نقطه از کشور که نیاز به برپایی این بیمارستان باشد، منتقل کرد.

به گفته وی، تمامی تجهیزات بیمارستان سیار در کمتر از چهار ساعت برپا می شود و بعد از 6 ساعت امکان انجام عمل جراحی در این بیمارستان وجود دارد.

برپایی 250 دستگاه چادر  امدادی در اردوگاه اسکان اضطراری

سلیمی با اشاره به اینکه اردوگاه اسکان اضطراری برپا شده دارای 250 دستگاه چادر است، تصریح کرد: 20 درصد از اردوگاه به اقلام اصلی و حیاتی تجهیز شده است و کنسروجات و آب معدنی، لوازم گرمایشی، والور، اجاق گاز، ست ظروف به تعداد مورد نیاز در آن موجود است.

وی به وجود آشپزخانه خودرویی در اردوگاه اسکان اضطراری اشاره کرد و یادآور شد:این آشپزخانه امکان تهیه غذای گرم برای یک هزار و 200 نفر را دارد و این آشپزخانه مجهز به سردخانه،یخچال بزرگ است؛ به علاوه دستگاه تصفیه آب و یخساز نیز وجود دارد که در صورت نیاز به تصفیه آب از آن استفاده می شود.

اردوگاهی مجهز به ژنراتور مادر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمرادامه داد: تمامی بخش های این اردوگاه به وسیله ژنراتورهای مستقل برق رسانی می شود و این ژنراتورها برق مورد نیاز خود را از یک ژنراتور مادر تامین می‌کنند که تمامی آن ها قابل حمل است.

وی درباره اتاق فرماندهی اردوگاه اسکان اضطراری و تجهیزات مورد نیاز این اتاق، بیان کرد:تمامی نقشه های جی آی اس، ارتباط بی سیم، تلفن ماهواره ای، دوربین فیلمبرداری آنلاین اردوگاهی، اینترنت پر سرعت در این اتاق فرماندهی موجود است و امکان ویدئو کنفرانس از این طریق امکان پذیر است.

تامین امکانات بهداشتی در اردوگاه اسکان اضطراری

سلیمی به تجهیزات بکارگیری شده در اردوگاه اسکان اضطراری اشاره کرد و اذعان داشت: یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، هشت دستگاه آمبولانس، چهار دستگاه خودروی امدادی و چهار تریلی برای حمل اقلام و تجهیزات اردوگاه مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه تامین چشمه های دستشویی و مخازن مخصوص فاضلاب در بحران ها از بروز بیماری‌های مسریجلوگیری می کند، گفت: در اردوگاه اسکان اضطراری جمعیت هلال احمر در استان کرمانشاه چشمه های دستشویی بسیاری تعبیه شده است که تمامی این چشمه ها مجهز به مخزن آب گرم و مخزن فاضلاب جداگانه است.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات معیت هلال احمر، اردوگاه اسکان اضطراری جمعیت هلال احمر با بیان اینکه برق رسانی به تمامی قسمت های اردوگاه انجام شده است، خاطرنشان کزد: وضعیت بهداشت محیط و امنیت اردوگاه نیز توسط معاونت بهداشت و درمان استان و نیروی انتظامی کنترل می شود.