امروز   شنبه   مورخ   10/آبان/1399   ساعت 19:14
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 25/ارديبهشت/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 2234
کد خبر : 1375
ادامه روند امدادرسانی به هموطنان در 19 روستای استان خراسان شمالی

معاون عملیات سازمان امدادو  نجات جمعیت هلال احمر به هموطنان در مناطق زلزله زده اطمینان داد که هلال احمر با تمام توان به مردم در مناطق زلزله زده خراسان شمالی خدمت می کند و در صورت نیاز به کمک، افراد می توانند با مسئولان محلی در ارتباط باشند تا نیازها به هلال احمر اعلام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، شاهین فتحی در برنامه «گفت و گوی خبری 18:30 با اشاره به وقوع زمین لرزه ای با قدرت 5.7 در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) در ساعت 22 و 30 دقیقه روز گذشته در استان خراسان شمالی، گفت: همزمان با وقوع زمین لرزه، خبر وقوع حادثه در مرکز هماهنگی و کنترل عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر که به صورت 24 ساعته فعال است، اعلام شد

وی درباره اعزام تیم های ارزیاب و بررسی خسارات وارده به شهرها و روستاهای استان خراسان شمالی، ادامه داد: تیم های ارزیاب به سرعت اطلاعات مربوط به مناطق آسیب دیده را در اختیار مرکز هماهنگی و کنترل عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر قرار دادند و پس از آن نیروهای عملیاتی هلال احمر برای امدادرسانی اعزام شدند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به سرعت عمل بسیار بالای نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر، افزود: سرعت عمل نیروهای واکنش سریع، تیم های جست و جو و نجات و تیم های آوار برداری به گونه ای بود که از زمان وقوع زمین لرزه تا صبح عملیات جست و جو، اوار برداری و نجات انجام شد و بلافاصله پس از آن انجام عملیات اسکان اضطراری زلزله زدگان و تغذیه این افراد صورت گرفت.

سرعت عمل مسئولان استانی در تشکیل شورای مدیریت بحران قابل تقدیر است

فتحی با تاکید بر اینکه سرعت عمل مسئولان استانی در تشکیل شورای مدیریت بحران قابل تقدیر است، عنوان کرد:با تشکیل این ستاد روند خدمات رسانی به زلزله زدگان از سرعت عمل قابل توجهی برخوردار شد.

وی با اشاره به حضور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در نخستین ساعات وقوع زمین لرزه در مناطق زلزله زده، اظهارداشت: رئیس سازمان امداد و نجات ساعت 2 بامداد با حضور در مناطق زلزله زده در جریان روند امدادرسانی به شهرها و روستاهای تحت تاثیر زلزله قرار گرفت.

برخورداری 6 هزار زلزله زده از خدمات اسکان اضطراری

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر  درباره ارائه خدمات امدادی به زلزله زدگان استان خراسان شمالی، بیان کرد: تا ساعت 16 امروز(یکشنبه) بیش از 6 هزار نفر از  خدمات اسکان اضطراری برخوردار شدند؛ به علاوه یک هزار و 600 دستگاه چادر امدادی در میان زلزله زدگان توزیع شد.

به گفته وی، 19 تن از زلزله زدگان که زیر آوار گرفتار شده بودند به کمک تیم های اوار برداری و جست و جو و نجات هلال احمر و سایر دستگاه های امدادی از زیر اوار خارج شدند.

عملیات امداد رسانی در 19 روستا ادامه دارد

فتحی درباره تعداد شهرهای زلزله زده گفت: سه شهرستان مانه، سملقان و بجنورد به همراه 30 روستا متاثر از زلزله بوده اند که عملیات امدادرسانی در 19 روستا همچنان ادامه دارد؛ به علاوه با اعزام نیروهای امدادی برای بررسی روستاهای اطراف کانون زلزله، در صورت بروز مشکل، امدادرسانی و توزیع تغذیه اضطراری در آن مناطق نیز انجام خواهد شد.

سرعت عمل تیم های امدادی مانع از تلفات انسانی بیشتر شد

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه از ابتدای سال جاری حوادث متعددی در کشور به وقوع پیوسته است، تاکید کرد: سرعت عمل نیروهای امدادی در تمامی عملیات ها از جمله برف و کولاک، سیل و آبگرفتگی و زلزله باعث کاهش تلفات انسانی شده است و انجام اقدامات به گونه ای بود که رضایت هموطنانمان را کسب کرد.

وی با اشاره به استقرار یک فروند بالگرد هلال احمر در مناطق زلزله زده خراسان شمالی، خاطرنشان کرد: 385 نیروی عملیاتی در قالب 54 تیم عملیاتی در حال حاضر در مناطق زلزله زده خضور دارند و خدمات اامدادی لازم را به هموطنان زلزله زده ارائه می دهند.

فتحی در پایان به هموطنان در مناطق زلزله زده اطمینان داد که هلال احمر با تمام توان به مردم در مناطق زلزله زده خراسان شمالی خدمت می کند و در صورت نیاز به کمک، افراد می توانند با مسئولان محلی در ارتباط باشند تا نیازها به هلال احمر اعلام شود.