امروز   چهارشنبه   مورخ   21/آذر/1397   ساعت 10:46
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 28/ارديبهشت/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1042
کد خبر : 1380
حضور به موقع و تاثیر گذار نیروهای هلال‌احمر مایه آرامش است

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر که صبح روز چهار شنبه 27 اردیبهشت ماه به منظور بازدید از مناطق زلزله زده استان خراسان شمالی به این منطقه سفر کرده است، پس از بازدید از این مناطق و دریافت گزارش های مرتبط با خدمات رسانی از سوی بخش های مختلف امدادی و به ویژه هلال احمر، در جمع مدیران، کارکنان و نیروهای امدادی این مجموعه حضور به موقع و تاثیر گذار نیروهای هلال‌احمر در ساعات اولیه در کنار حادثه دیدگان را مایه آرامش و افتخار دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر، حجت الاسلام و المسلمین معزی با بیان این مطلب گفت: تشکیل تیم های واکنش سریع بسیار موثر و اقدام شایسته ای بود و البته از حدود ۳ ماه گذشته ظرفیت کمک رسانی مجموعه به طور کامل و در حوادث مختلف به خوبی برای یاری حادثه دیدگان به کار گرفته شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی حضور به موقع نیروهای هلال احمر در کنار حادثه دیدگان را مایه آرامش آنان دانست و افزود: احساس آرامش و امنیت روانی از امداد و نجات مهم تر است و حضور به موقع نیروهای هلال احمر به عنوان بازویی قوی در کنار حادثه دیدگان می تواند عامل مهمی برای تسکین و آرامش حادثه دیدگان قلمداد گردد.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده بیان کرد: هر چند امکانات جمعیت هلال احمر کشور محدود است اما با این وجود نیروهای هلال احمر در حادثه اخیر به موقع در صحنه حاضر شدند و با تجربه ای که داشتند توانستند در کوتاه ترین زمان ممکن اقدامات موثر را برای امدادرسانی و خدمات رسانی به مردم ارائه نمایند.

وی با تقدیر از مدیریت امداد و نجات جمعیت و هلال احمر افزود: طی ۶ ماه گذشته مدیریت امداد و نجات همواره در سریع ترین زمان ممکن در صحنه های مختلف حادثه حاضر شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی با اشاره با آسیب جدی به ۴ هزار واحد مسکونی روستایی و شهری در زلزله اخیر خراسان شمالی اظهار داشت: با توجه به وسعت حادثه می طلبد که خیرین این استان برای جبران خسارات وارده به آسیب دیدگان وارد عمل شوند و امامان جمعه، خطباء و روحانیون نیز مردم را در این زمینه تشویق نمایند.

نماینده مقام معظم رهبری و هیئت همراه در بازدید از مناطق زلزله زده در جمع آسیب دیدگان حضور یافته و با آنان به گفتگو نشستند.

وی ضمن ابلاغ سلام ، همدردی و اظهار تاسف رهبر فرزانه انقلاب به آسیب دیدگان اظهار داشت: پس از وقوع این زمین لرزه نیروهای هلال احمر به سرعت وارد عمل شدند و به امدادرسانی به زلزله زدگان پرداختند و در حدود 7۲ ساعت گذشته نیروهای امدادی تمام تلاش خود را برای کاهش آسیب های ناشی از این بلای طبیعی انجام داده اند و تقدیر مردم از خدمات رسانی به موقع نیروهای هلال احمر حاکی از این موضوع است.

وی تصریح کرد: آوار برداری و بازسازی منازل تخریب شده سخت و زمان بر است اما همه دستگاه های خدمات رسان باید در این زمینه با به کار گیری همه امکانات نسبت به رفع مشکلات و موانع اقدام نمایند.