امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 18:46
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 03/خرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 933
کد خبر : 1386
حضور 30 مربی جست‌وجو و نجات در حوادث شهری در این دوره

معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات از برگزاری دوره توان‌افزایی مهارتی مربیان جست‌وجو و نجات در حوادث شهری (آوار) با شرکت 30 تن از  مربیان سراسر کشور در مرکز آموزش های تخصصی قم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دکتر احمد سطانی با اعلام این خبر افزود: 30 نفر از مربیان جست‌وجو و نجات در حوادث شهری(آوار) استانهای کشور به‌منظور افزایش توانمندی‌های خود در ارائه آموزش های تخصصی حوادث شهری به نجاتگران، با حضور 6 مدرس کشوری و به مدت سه روز از تاریخ دوم تا پنجم خرداد در این دوره شرکت دارند.

وی با اشاره به اینکه در این دوره 6 کارگاه عملیاتی برگزار می‌شود گفت: با توجه به ضرورت تمرین جست وجو و نجات در سازه های جدید شهری، شرکت کنندگان در این دوره توانمندی خود را در زمینه های شمعک زنی و تثبیت آوار، خرد کردن و ایجاد حفره در آوار، جابه‌جایی اجسام سنگین و تثبیت آنها، حمل مصدوم از ارتفاع و تونل های گربه رو، کارگاه زنده یابی و ارایه کمک های اولیه افزایش می دهند.

معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات با اشاره به برگزاری کارگاه  های تخصصی مربوطه افزود: شرکت‌کنندگان در پایان هر روز به بحث و تبادل نظر درخصوص تجارب خود در مواجهه با آوار حوادث اخیر و تحلیل روش های مورد استفاده تیم های تخصصی می پردازند.