امروز   سه شنبه   مورخ   01/خرداد/1397   ساعت 10:20
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اصفهان
تاریخ انتشار : 21/مرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 234
کد خبر : 1642
بازدید مدیرکل بهداشت و درمان سازمان پدافند غیرعامل...

بازدید مدیرکل بهداشت و درمان سازمان پدافند غیرعامل کشور از مرکز بین المللی آموزشهای تخصصی امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان

 دکتر محمد کریمی نیا، مدیرکل بهداشت و درمان سازمان پدافند غیرعامل کشور با همراهی نمایندگان اداره کل پدافند غیرعامل استان اصفهان از مرکز بین المللی آموزشهای تخصصی امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ در این بازدید مدیرکل بهداشت و درمان سازمان پدافند غیرعامل کشور ، ضمن دیدار و گفتگو با مدیر مرکز بین المللی آموزشهای تخصصی امداد و نجات جمعیت هلال احمراستان از نزدیک با ظرفیتها و توانمندیهای این مرکز در خصوص آموزشهای امدادو نجات آشنا شد.

دکتر کریمی نیا با بیان توضیحاتی پیرامون برخی از مصادیق تهدیدات محتمل وتدابیر سازمان پدافند غیرعامل کشور در راستای ایجاد ظرفیتهای مختلف من جمله ایجاد و ارتقاء توان امدادی در زمان این تهدیدات، از امکان به کارگیری این مرکز به عنوان یکی از مراکز اصلی آموزش تیم های واکنش سریع و پاسخ در صحنه تهدیدات انسان ساخت ، توسط سازمان پدافندغیرعامل خبر داد و تحقق این امر را منوط به انجام اقدامات کارشناسانه دانسته و در این خصوص نمایندگان جمعیت هلال احمر نیز آمادگی خود را اعلام کردند .

مدیرکل بهداشت و درمان سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه جمعیت هلال احمر ظرفیت های ویژه ای در بومی سازی و تعمیم فرهنگ پدافند غیرعامل در جامعه دارد اظهار داشت : افزایش تاب آوری در برابر حوادث طبیعی و انسان ساخت امروز یک ضرورت است و هلال احمر می تواند نقش موثری در این زمینه ایفا کند .

در ادامه این بازدید در جلسه ای که با حضور نمایندگان جمعیت هلال احمر استان تشکیل شد،توانمندی ها و ظرفیتهای ویژه و منحصر به فرد این مرکز آموزشی به ویژه در زمینه پدافند غیرعامل مورد تاکید قرار گرفت .