امروز   دوشنبه   مورخ   04/تیر/1397   ساعت 17:55
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اصفهان
تاریخ انتشار : 20/شهریور/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 411
کد خبر : 1757
نجات جوان کوهنورد از فراز کوه 2 هزار متری دردهاقان

نجات جان جوان کوهنورد در دهاقان  

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان دهاقان خبر داد : جوان کوهنورد مصدوم از فراز کوه 2 هزار متری دردهاقان نجات یافت .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ داریوش بهرامی با بیان این خبر گفت :نجاتگران این جمعیت  طی  یک عملیات  20 ساعته با همکاری اورژانس و آتش‌نشانی موفق شدند یک کوهنورد مصدوم را از ارتفاع 2 هزار متری به پائین کوه منتقل کنند.

وی تصریح کرد : عصر روز جمعه پس از اعلام حادثه مبنی بر  سقوط یک کوهنورد 18 ساله از ارتفاعات کوه شاه عبدالله قهه بلافاصله نجاتگران این جمعیت به محل سقوط اعزام شدند .
وی افزود: پس از بررسی‌ اولیه فرد حادثه دیده مشخص شد مصدوم در ارتفاع 2هزار متری و در زیردست قله سقوط کرده و دچار کاهش هوشیاری شده است که با توجه به وضعیت وخیم کوهنورد جوان، عوامل امدادی  به محل سقوط اعزام شد.
بهرامی گفت : سرانجام پس از 3 ساعت کوهپیمایی سخت و طاقت‌فرسا و رسیدن تیم‌های امدادی بر بالین مصدوم، مشخص شد که وی از ناحیه سر و اندام دچار تروما (شکستگی) و ضعف شدید شده است  .
وی در ادامه اظهار داشت : به دلیل تاریک شدن هوا، سخت گذربودن مسیر و وزن بالای مصدوم، امکان انتقال وی به پایین کوه نبود ، بنابراین قرار شد تیم‌های امدادی تا صبح بر بالین مصدوم بمانند .

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان دهاقان خاطرنشان کرد: سرانجام پس از 20 ساعت عملیات نفسگیر، ساعت 6 صبح روز بعد مصدوم به پایین کوه منتقل و به وسیله آمبولانس 115 علی آباد به بیمارستان امیرالمومنین (ع) شهرضا اعزام شد.