امروز   سه شنبه   مورخ   27/آذر/1397   ساعت 23:06
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 07/خرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1091
کد خبر : 1407
ارتقای سرمربی‌های بین المللی آنست به 11 سرمربی/ توانایی آموزش سگ‌های زنده‌یاب کشورهای همسایه

تیم سگ‌های زنده‌یاب جمعیت هلال احمر به منظور فراگیری آموزش‌های تخصصی و همکاری‌های متقابل میان آنست ایران و آلمان اردوی دو هفته‌ای را در آلمان برگزار می‌کند.    

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از برنا؛ تیم سگ‌های زنده‌یاب جمعیت هلال احمر به منظور فراگیری آموزش‌های تخصصی و همکاری‌های متقابل میان آنست ایران و آلمان اردوی دو هفته‌ای را در آلمان برگزار می‌کند.

براساس این گزارش، طی تفاهم‌نامه میان جمعیت هلال احمر ایران و صلیب سرخ آلمان همکاری‌ها در زمینه سگ‌های زنده‌یاب طی 10 سال اخیر با عملیات‌های خیلی موفقی همراه بوده و به نتایج خیلی خوبی هم رسیده است.

تعداد سرمربی‌های بین المللی سگ‌های زنده‌یاب جمعیت هلال احمر تا سال گذشته دو سرمربی بود که با برگزاری این چهار دوره که 2 دوره در ایران و 2 دوره هم در آلمان برگزار شد، به 11 سرمربی ارتقا خواهد یافت.

تیم سگ‌های زنده‌یاب جمعیت هلال احمر ایران در این دوره که از 29 اردیبهشت آغاز و 10 خرداد پایان می‌یابد، با تیم‌های مختلفی از جمله گمرک، پلیس، سگ‌های زنده‌یاب و جسدیاب در شهرهای مختلف آلمان همکاری خواهند کرد و همه دوره‌های آموزشی را فرا خواهند گرفت.

براین اساس؛ در این دوره که با حضور 9 تیم از استان‌های تهران، اصفهان، کرمان، بوشهر، کرمانشاه، مشهد، شیراز و سازمان امدادونجات برگزار می‌شود؛ تیم سگ‌های زنده یاب هلال احمر به این قابلیت و استاندارد خواهند رسید تا به آموزش کشورهای همسایه بپردازند و از سویی هم با یک پکیج خیلی خوب به ایران بیایند و در حوادث جان مردم را نجات دهند.

گفتنی است؛ در این اردو، لباس فرم سازمان امدادونجات و پرچم کشور ایران و جمعیت هلال احمر نیز در موزه صلیب سرخ آلمان قرار گرفت.