امروز   سه شنبه   مورخ   02/بهمن/1397   ساعت 19:50
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 09/خرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 771
کد خبر : 1413
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خبر داد:

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از پوشش امدادی کاروان‌های حامل زائران حرم امام خمینی (ره) برای مراسم سالگرد ارتحال توسط آمبولانس‌های هلال‌احمر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از مهر، شاهین فتحی در جلسه هماهنگی طرح‌های ترافیکی بیست و هشتمین مراسم سالگرد  نیانگذار جمهوری اسلامی گفت: در طرح نوروزی نیز در بخش‌های مختلفی از هلال‌احمر فعالیت می‌کردند که تنها سازمان امداد و نجات ۱۹۹۷ عملیات را انجام داده و به ۱۲ هزار و ۵۷۰ نفر خدمت‌رسانی کرد.

وی با بیان اینکه در طرح نوروزی امسال عملیات نجات فنی از خودروها توسط عوامل سازمان امداد و نجات افزایش داشت، گفت: امسال ۳۷۱ مورد نجات فنی از خودروها انجام شد که نشان‌دهنده افزایش ۶ درصدی است. در طرح نوروزی امسال، ۱۳۳۵ پایگاه امداد و نجات در سراسر کشور فعال بود.

فتحی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تمهیدات امداد و نجات در مراسم بیست‌وهشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اظهار کرد: سیل مشتاقان معمار کبیر انقلاب اسلامی از استان‌های مختلف در این ایام به سمت تهران و حرم مطهر امام خمینی (ره) روانه می‌شود که در همین راستا هلال‌احمر و سازمان امداد و نجات نیز تمهیدات ویژه‌ای را پیش‌بینی کرده‌اند.

وی ادامه داد: برهمین اساس تمامی کاروان‌های زائران در این ایام توسط یک دستگاه آمبولانس هلال‌احمر که یک کادر درمانی در آن حضور دارد پوشش امدادی می‌شود، همچنین در هر اتوبوس یک نجاتگر به همراه کیف کمک‌های اولیه حضور خواهد داشت.

به گفته معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر بالغ بر ۷۰۰ نیروی عملیاتی در سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در اطراف محدوده حرم مطهر و محل برگزاری مراسم مستقر شده و پایگاه‌های هوایی امداد و نجات نیز در آماده‌باش هستند.

فتحی به طرح تابستانی هلال‌احمر نیز اشاره کرد و گفت: در طرح تابستانی هلال‌احمر ۱۲۷۴ پایگاه ثابت، موقت و سیار در نقاط مختلف کشور مستقر خواهد بود. همچنین ۱۰۲۶ دستگاه آمبولانس، ۳۶۴ خودروی نجات و ۲۳ فروند بالگرد به کار گرفته خواهند شد.