امروز   چهارشنبه   مورخ   07/اسفند/1398   ساعت 04:24
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 20/خرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1355
کد خبر : 1443
آماده‌باش جمعیت هلال احمر برای پشتیبانی امدادی در حوادث تروریستی

رئیس جمعیت هلال احمر در ارتباط ویدئو کنفرانس با مرکز هماهنگی و کنترل عملیات سازمان امداد و نجات و جمعیت هلال احمر استان تهران ضمن اعلام آماده باش نیروهای امدادی جمعیت برای پوشش حادثه تروریستی امروز در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام راحل (ره)، بر ضرورت آمادگی بیش از پیش نیروهای امدادی در حوادث اینچنینی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر سید امیرمحسن ضیائی با بیان اینکه ممکن است مشابه حوادث تروریستی رخ داده در تهران، باز هم تکرار شود، تاکید کرد: باید نیروهای امدادی از آمادگی کامل برخوردار باشند چرا که این نیروها نقش پشتیبان نیروهای اورژانس را بر عهده دارند.

اعلام آماده باش به شعب هلال احمر استان تهران

دکتر جواهری؛ جانشین مدیرعامل هلال احمر استان تهران و معاون بهداشت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان تهران نیز در این جلسه که به شکل ویدئو کنفرانس انجام شد با بیان اینکه به شعب نزدیک به محل حادثه در حرم مطهر امام راحل (ره) اعلام آماده باش شده است، افزود: هم اکنون امدادگران شعبه هلال احمر شهرستان ری با چندین آمبولانس در حرم مطهر امام (ره) در حالت آماده باش هستند.

وی تاکید کرد: پشتیبانی امدادی حرم مطهر امام راحل (ره) از سوی قرارگاه ثارالله به جمعیت هلال احمر سپرده شده و هم اکنون نیرهای هلال احمر در حالت آماده باش کامل هستند.

سعید متانی؛ معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات نیز در این ارتباط اعلام کرد: به محض دریافت خبر عملیات تروریستی، هماهنگی های لازم با هلال احمر استان تهران در زمینه آمادگی نیروها، تجهیزات و امکانات لجستیکی لازم، آماده باش 2 بالگرد امدادی و تیم آنست هلال احمر و ... در دستور کار سازمان امداد و نجات قرار گرفته است.