امروز   سه شنبه   مورخ   27/آذر/1397   ساعت 23:14
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 23/خرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 920
کد خبر : 1452
75 خودروی عملیاتی تا پایان شهریور به ناوگان خودرویی هلال احمر افزوده می‌شود

دبیرکل جمعیت هلال احمر در مراسم افطاری در جمع امدادگران پایگاه امداد جاده ای قوچک، از افزوده شدن 75 خودروی عملیاتی تا پایان شهریور و 200 خودروی عملیاتی دیگر نیز تا پایان اسفندماه سال جاری به ناوگان خودرویی هلال احمر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دبیرکل جمعیت، معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران و معاونان سازمان امداد و نجات در کنار رئیس جمعیت هلال احمر، شب گذشته افطار را میهمان امدادگران پایگاه امداد جاده ای قوچک بودند.

بنابراین گزارش، در این مراسم پس از صرف افطاری، امدادگران جمعیت هلال احمر به طرح مسائل و مشکلات خود پرداخته و دبیرکل جمعیت و معاونان سازمان امداد و نجات به برخی سوالات پاسخ گفته و برای رفع مشکلات امدادگران نیز قول مساعد دادند.

مصطفی محمدیون؛ دبیرکل جمعیت هلال احمر در این مراسم در پاسخ به خواسته امدادگران پایگاه امداد جاده ای قوچک در خصوص احداث ساختمان برای پایگاه که در حال حاضر به شکل کانکس است، قول مساعد داد تا برای پیگیری واگذاری زمین این پایگاه از سوی ارتش جمهوری اسلامی، اقدامات لازم را صورت دهد.

اردوهای فرهنگی تفریحی امدادگران برگزار می شود

محمدیون همچنین در رابطه با برخی مشکلات مطرح شده امدادگران در زمینه متناسب بودن لباس آنها با فصل گرما و سرما، برگزاری اردوهای فرهنگی تفریحی برای امدادگران، رفع مشکل تاخیر در برگزاری دوره های آموزشی تخصصی امدادگران، تامین اعتبارات لازم برای تعمیر خودروهای امدادی و تعیین تکلیف جذب امدادگران دارای درجه ایثار دستورات لازم را صادر کرد.

افزوده شدن 200 خودرو به ناوگان خودرویی هلال تا پایان اسفندماه

دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه تا پایان شهریورماه 75 خودروی عملیاتی به ناوگان خودرویی هلال احمر افزوده می شود و به تناسب نیاز به هر استان تعدادی اختصاص می یابد، اظهار کرد: 200 خودروی عملیاتی دیگر نیز تا پایان اسفندماه به ناوگان خودرویی هلال احمر افزوده و در استان ها توزیع می شود.

تقدیر از ایثار و از خودگذشتگی امدادگران در ارائه خدمات موثر به مردم

دکتر جلالی؛ مشاور رئیس جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم با تقدیر از ایثار و از خودگذشتگی امدادگران و نجاتگران هلال احمر و تلاش آنها برای دریافت امکانات و تجهیزات بیشتر جهت ارائه خدمات با کیفیت تر به هموطنان، تاکید کرد: شما امدادگران دارای ظرفیت عظیمی هستید که می توانید در منطقه از فرضت ها و منابع موجود برای پیشرفت بیشتر استفاده کنید.

دکتر جلالی خاطرنشان کرد: فاصله ای که میان امدادگران و ستاد جمعیت وجود دارد یک فاصله بوروکراتیک است که با تلاش شما امدادگران این فاصله یه صورت مداوم کمتر و کمتر خواهد شد.

لازم به ذکر است در این مراسم امدادگران به طرح مسائل و مشکلاتی چون نبود تجهیزات و امکانات کافی برای ارائه خدمات با توجه به کوهستانی بودن و حوادثی که در منطقه رخ می دهد، تاخیر در برگزاری دوره های آموزش تخصصی امدادگری، کانکس بودن پایگاه قوچک و نیاز به احداث ساختمان برای این پایگاه، تعیین تکلیف جذب امدادگران دارای درجه ایثار در جمعیت، رفاهیات امدادگران و ... پرداختند.