امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 19:44
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 07/تیر/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 631
کد خبر : 1482
آماده باش ۶۰۰ پایگاه امداد در جاده های کشور

 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آماده باش ۶۰۰ پایگاه امداد جاده ای در قالب اجرای طرح امداد و نجات تابستانه هلال احمر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طرح تابستانه سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از  یکشنبه چهارم تیرماه آغاز شده و تا پایان  هفته اول مهرماه سال جاری ادامه دارد.

وی افزود: در طرح تابستانه سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور تمام پایگاه های فعال هلال احمر در محورهای مواصلاتی استان ها با استفاده از ۲۴ فروند بالگرد و بالغ بر دو هزار و ۵۰۰ دستگاه خودروی عملیاتی شامل آمبولانس، خودروهای نجات و پشتیبانی در آماده باش برای خدمت رسانی به مردم و مسافران  هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در این طرح روزانه پنج هزار نفر امدادگر، نجات گر و پرستار همکاری می کنند، تصریح کرد: امداد جاده ای اولویت اول سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر است و در این راستا از تمام پتانسیل جمعیت استفاده می شود.

سلیمی تأکید کرد: هموطنان  عزیز شماره ۱۱۲ را همیشه به خاطر  داشته باشند، شماره فوق حتی بدون سیم کارت نیز در تمامی محورهای مواصلاتی کشور فعال بوده و در صورت تماس با مرکز ۱۱۲ به سرعت به محل حادثه امداد رسانی می شود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچنین از آمادگی ۶۰۰ پایگاه امداد جاده ای در خدمت رسانی و استراحت کوتاه مدت  مسافران  و ایجاد شرایط تجدید قوا خبر داد و افزود: در ۶۰۰ پایگاه امداد جاده ای هلال احمر  امکاناتی برای اسکان موقت و ادامه مسیر با آرامش بهتر برای مسافران در نطر گرفته شده است.