امروز   چهارشنبه   مورخ   23/آبان/1397   ساعت 03:44
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 24/تیر/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 931
کد خبر : 1550
نجات 30 متاثر از سیل و انتقال 65 تن به مناطق امن

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام اینکه 10 استان کشور در چهار روز گذشته تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی بوده است، گفت: 866 تن از هموطنان در 13 شهر و روستای استان‌های درگیر سیل و آبگرفتگی خدمات امدادی لازم را دریافت کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، مرتضی سلیمی با اعلام گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی از٢٠ تا ۲۴ تیر (تا ساعت ٦:٠٠ صبح)، افزود: استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، البرز، خراسان رضوی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و همدان در چهار روز گذشته با سیل و آبگرفتگی درگیر بوده‌اند.
وی با اشاره به امدادرسانی در ١٣ شهر و روستای استان‌های درگیر سیل و آبگرفتگی، اظهار کرد: بر این اساس 30 تن از حوادث نجات یافته و 65 تن به مناطق امن منتقل شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات به اسکان اضطراری ٩٢ تن از متاثران سیل و آبگرفتگی اشاره و عنوان کرد: امدادگران 11 واحد مسکونی را از سیلاب تخلیه کرده و 21 دستگاه خودرو را نیز از مسیر سیلاب رها کردند.
وی به مفقودی یک تن در سیل و آبگرفتگی ساوجبلاغ - روستای برغان، اشاره و تصریح کرد: ٤٢ تیم امدادی شامل ٢٠٦ امدادگر و نجاتگر در چهار روز گذشته خدمات لازم را به هموطنان ارائه کردند و در این زمینه ١٩ دستگاه چادر، ٢٠٠ تخته پتو، ١٣٠ تخته موکت،  ١٨٥ کیلوگرم نایلون و ٩٣٠ قوطی انواع کنسرو میان متاثران از سیل و آبگرفتگی توزیع شده و امدادرسانی در سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی ادامه دارد.