امروز   جمعه   مورخ   23/آذر/1397   ساعت 03:08
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 11/مرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1065
کد خبر : 1611
امدادرسانی به 302 تن در سیل و آبگرفتگی استان گلستان

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر از دقایق ابتدایی آغاز سیل در حال امدادرسانی به هموطنان هستند، تاکید کرد: امدادرسانی در هشت شهر و روستادر حال انجام است و تا این لحظه به 302 تن از هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی امدادرسانی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با اشاره به انجام عملیات سیل و آبگرفتگی از روز گذشته تا ساعت 6 صبح امروز(چهارشنبه) در استان گلستان، اظهارداشت: چهار شهرستان آزادشهر، علی آباد، کلاله و مینودشت متاثر از سیل و آبگرفتگی بوده اند.

وی با بیان اینکه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر از دقایق ابتدایی آغاز سیل در حال امدادرسانی به هموطنان هستند، تاکید کرد: امدادرسانی در هشت شهر و روستا در حال انجام است و تا این لحظه به 302 تن از هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی امدادرسانی شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به برپایی پنج دستگاه چادر برای اسکان اضطراری متاثران از سیل و آبگرفتگی اشاره کرد و افزود: 20 نفر از هموطنان متاثر از سیل به صورت اضطراری اسکان و هشت تن نیز به مناطق امن منتقل شدند؛ به علاوه تخلیه آب از 15 واحد مسکونی هم انجام شد.

سلیمی با تاکید بر اینکه 14 تیم عملیاتی متشکل از 80 امدادگر و نجاتگر نسبت به ارائه خدمات امدادی به هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی اقدام کردند، خاطرنشان کرد: 130 تخته پتو، 60 تخته موکت و یک هزار و 74 قوطی کنسروجات میان متاثران توزیع شد و عملیات امدادرسانی همچنان ادامه دارد.