امروز   سه شنبه   مورخ   02/بهمن/1397   ساعت 20:30
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 14/مرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 953
کد خبر : 1616
بررسی آئین نامه امداد و نجات و دستورالعمل ارتقای امدادگران در کارگروه های تخصصی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تقدیر از زحمات معاونین امداد و نجات هلال احمر استانها، افزایش دو بار کمک هزینه ایاب و ذهاب امدادگران در يكسال و اختصاص پاداش پایان سال به آنها را اقدامی بي‌سابقه برای کمک به امدادگران داوطلب عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی در گردهمایی معاونین امداد و نجات سراسر کشور با گرامیداشت یاد و خاطره مهدی صفایی، امدادگر فوت شده خراسان شمالی، گفت: معاونین امداد و نجات سراسر کشور در این همایش سه روزه در سه کارگروه آموزش، لجستیک و عملیات موضوعات و مباحث مختلف مرتبط با ماموریت‌ها و برنامه‌های سازمان امداد و نجات جمعیت را بررسی خواهند کرد.

وی افزود: بر این اساس در کارگروه‌های آموزشی این همایش آخرین آئین‌نامه امداد و نجات کشور، دستورالعمل ارتقاء امدادگران، راه‌اندازی باشگاه امدادگران، دوره‌های تخصصی تربیت مربی و بازآموزی، برگزاری المپیاد امداد و نجات، دستورالعمل تیم‌های عملیاتی، بررسی و استانداردسازی اقلام 16گانه امدادی، استانداردسازی بسته‌های غذایی، درجه بندی انبارهای امدادی، رتبه‌بندی پایگاه‌ها و صدور مجوز پایگاه‌های تازه تاسیس، بررسی مجدد دستورالعمل تیم‌های واکنش سریع، بررسی علل مشکل کمبود نجاتگر داوطلب در استان ها و... مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی درباره اقدامات 10 ماه گذشته در حوزه امداد و نجات به 2 بار افزایش کمک هزینه ایاب و ذهاب امدادگران و پاداش پایان سال امدادگران اشاره و اظهار کرد: به علاوه در این مدت اقداماتی چون اصلاح آیین‌نامه امداد و نجات بعد از 16 سال، تشکیل اتاق فکر با حضور پیشکسوتان، نخبگان و مدیران عامل حوزه امداد و نجات کشور، تدوین دستورالعمل جدید در خصوص اقلام امدادی، ابلاغ دستورالعمل تیم‌بندی عملیاتی به استانها، راه‌اندازی تیم‌های واکنش سریع در 31 استان کشور، اجرای طرح رتبه‌بندی پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای، کوهستان و ساحلی، پیگیری تجهیز کلیه انبارهای استان‌ها به سیستم اعلام و اطفاء حریق و دوربین‌های مداربسته، شماره‌گذاری آمبولانس‌های موجود در جمعیت هلال احمر بعد از 12 سال، اخذ مجوز از وزارت راه و شهرسازی در خصوص تردد خودروهای امدادی و عملیاتی از معبرهای عوارضی و... انجام شده است.

به زودی؛ افتتاح بزرگترین پایگاه پشتیبانی شمالغرب کشور در تبریزسعید کنعانی؛ مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی نیز در این همایش گفت: هلال احمر آذربایجان شرقی دارای 24 شعبه و نمایندگی در سراسر استان‌، 26 پایگاه امداد و نجات جاده ای و کوهستان ویک فروند بالگرد مشترک با استان اردبیل است. وی با اشاره به برنامه استان آذربایجان شرقی برای تبدیل پایگاه های کانکسی به ساختمان و تجهیز استان های فاقد انبارهای امدادی، اظهار کرد:به علاوه بزرگترین پایگاه پشتیبانی شمالغرب کشور در نزدیکی پلیس راه تبریز که اکنون سوله و آشیانه آن به اتمام رسیده، به زودی به بهره برداری خواهد رسید.