امروز   چهارشنبه   مورخ   23/آبان/1397   ساعت 04:16
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 17/مرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 950
کد خبر : 1620
ایجاد حس مسئولیت در جامعه، نیازمند آموزش های انسانی و معارف دینی است

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با حضور در نشست معاونین سازمان امدادونجات سراسر کشور در تبریز با تاکید بر اهمیت این سازمان در کمک به گرفتاران در حوادث مختلف طبیعی و غیر طبیعی، نهادینه کردن مسئولیت پذیری در جامعه را امری لازم و ضروری دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر، حجت الاسلام و المسلمین معزی در بخش اول سخنان خود با قدردانی از برگزار کنندگان این نشست، معرفت و شناخت را محصول علم دانست و با ابراز خرسندی از برگزاری چنین نشست های تخصصی بر تقویت برنامه ریزی به منظور ارتقاء سطح مسئولیت پذیری در برابر دیگران تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر با تبیین برخی روایات و آیات قرآنی، با اشاره به اینکه همه انسان ها از منظر دین و مفاهیم انسانی در برابر یکدیگر مسئولیت دارند، خاطر نشان کرد: اسلام محمدی(ص) اهتمام کامل به این موضوع داشته که وجود آیات و روایات متعدد شاهد این مدعاست.

حجت الاسلام و المسلمین معزی افزود: عدم آگاهی کامل جوامع از مسائل دینی سبب می شود که در برخی اوقات دین از منظر برخی تنگ نظران در تضاد با آموزش های علمی و تئوری تعبیر شود که امری غلط بوده و باید با آن مقابله شود چرا که اساسا برای نهادینه کردن حس مسئولیت در وجود انسان ها به آموزش ها عالی انسانی و معارف دینی نیاز است.

ارتقاء سطح فرهنگ دینی از مهمترین وظایف حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر است

نماینده رهبر فرزانه انقلاب در هلال احمر در بخش دوم سخنان خود با تاکید بر نقش خطیر حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به منظور نهادینه کردن حس انسان دوستی، حفظ کرامت انسانی در برخورد با نیازمندان و گرفتاران در حوادث و ارتقاء معارف اسلامی و دینی در سطوح مختلف این نهاد مردمی خاطر نشان کرد: اخلاق امدادگری از مهمترین مباحثی است که باید در سازمان هایی همچون امدادونجات هلال احمر که بر پایه کمک به انسان ها بنا شده است مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی افزود: اینکه امروز در حوادث مختلف با پیشرفت فناوری ها و به روز شدن زندگی جوامع، نیازهای انسان های مصیبت دیده نیز متفاوت و ناهمگون شده، مسئله ای است که باید مورد توجه قرار گرفته و برای تامین آنها از مسیر اصلی و سازمان های مرتبط با آن اقدام شود چرا که در زمان وقوع حوادث، اغلب،  هلال احمر که به عنوان پیشران در صحنه حادثه حاضر می شود مورد سوال و تقاضای مصیبت دیدگان قرار می گیرد.

 

توجه به چابکی و سرعت عمل در مقوله امداد و نجات بخش پایانی سخنان نماینده ولی فقیه در هلال احمر بود. حجت الاسلام و المسلمین معزی با تقدیر از عوامل تلاشگر سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر، سرعت بخشیدن به منظور کمک به گرفتاران و نیازمندان در حوادث را از ملزومات این مجموعه برشمرد و خاطر نشان کرد: توجه به معنویات و مسائل اخلاقی-اسلامی می تواند زمینه ساز ایجاد انگیزه بیشتر در فعالیت های امدادی شود.