امروز   چهارشنبه   مورخ   21/آذر/1397   ساعت 11:34
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 17/مرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 933
کد خبر : 1621
اعطای مجوز برگزاری دوره های آموزشی مشترک با کشورهای همجوار

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر از اعطای مجوز برگزاری دوره های آموزشی مشترک با کشورهای همجوار با هماهنگی معاونت امور بین الملل جمعیت خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر سید حمید جمال الدینی در همایش معاونین امداد و نجات سراسر کشور با اشاره به اینکه اکنون دوران طلایی تعامل و همکاری معاونت آموزش با سازمان امداد و نجات را می گذرانیم، گفت: بخش زیادی از موفقیت هلال احمر به عنوان خوشنام ترین نهاد در میان مردم، مرهون تلاش های معاونین امداد و نجات در سراسر کشور است.
وی افزود: باید همگی دست به دست هم داداه و در جهت ترویج گفتمان های جدیدی چون سرمایه اجتماعی، مسئولیت پذیری اجتماعی، تاب آوری و مدیریت ریسک در جمعیت هلال احمر پیشگام شویم.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه مدیران سازمان و معاونت آموزش به این نتیجه رسیدند که مدیران عامل هلال احمر؛ متولی آموزش در استان ها باشند، گفت: بر این اساس مدیران عامل استان ها بازوی اجرایی معاونت آموزش در استان ها هستند و در زمینه ارائه آموزش های تخصصی؛ باید پاسخگوی رئیس سازمان امداد و نجات باشند.
وی با بیان اینکه هلال احمر به دنبال کسب مرجعیت علمی در تملمی حوزه های تخصصی خود است، خاطرنشان کرد: در این زمینه ضروری است تا تجربیات و دانش سایر حوزه های تخصصی را جمع آوری کرده و با حوزه خود تطبیق دهیم؛ البته به این منظور مجوز 2 مرکز تحقیقاتی را کسب کرده ایم و به زودی سامانه رصد علمی را راه اندازی خواهیم کرد.
دکتر جمال الدینی با اشاره به اینکه هلال احمر در مدل آموزش های خود، پیشقدم آموزش نوین است؛ گفت: هلال احمر 20 سال است آموزش ادغام یافته را تجربه می کند و لذا دانشگاه و صنعت این نهاد مردمی کاملا ادغام یافته است.
وی با بیان اینکه امسال، ارتقای وضع مربیان، ارتقاء استاندارد آموزش، مربیان و ناظرین و زیرساخت های آموزشی را در دستور کار داریم، گفت: بر این اساس 150 ساعت در قالب 11 بسته آموزشی را برای مدیران و کارکنان جمعیت در دستور کار داریم.