امروز   چهارشنبه   مورخ   23/آبان/1397   ساعت 03:38
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 22/مرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 656
کد خبر : 1655
فعالیت 450 امدادگر و نجاتگر برای کمک به سیل زدگان

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه پنج استان کشور از ١٩ تا ٢2مردادماه تا ساعت 6 صبح تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی بوده است، اظهارداشت: 2 هزار  و 280 تن از هموطنان در 46 شهر و روستای استان‌های درگیر سیل و آبگرفتگی خدمات امدادی لازم را دریافت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، مرتضی سلیمی با اعلام گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی از١٩الی22مرداد تا ساعت 6صبح، گفت: استان‌های گلستان،گیلان،خراسان رضوی،خراسان شمالی، سمنان و هرمزگان طی سه روز گذشته با سیل و آبگرفتگی درگیر بوده‌اند. 

وی با اشاره به امدادرسانی در 46 شهر و روستای استان‌های درگیر سیل و آبگرفتگی، بیان کرد: تا این لجظه 6 نفر مفقودی در روستای شیرین آباد در شهرستان علی آباد و کلات و 12 فوتی در استان های خراسان رضوی، گلستان و خراسان شمالی گزارش شده است که عملیات جست و جو و نجات مفقودان در حال انجام است.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه یکصد تیم عملیاتی متشکل از 450 امدادگر و نجاتگر نسبت به امدادرسانی به هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی اقدام کردند، عنوان کرد: با برپایی 11 دستگاه چادر امدادی ٩٦نفر از هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی به صورت اضطراری اسکان داده شده و 33 نفر به مناطق امن منتقل شدند.

سلیمی با اشاره به اینکه امدادگران101واحد مسکونی را از سیلاب تخلیه کرده اند، خاطرنشان کرد:840 تخته پتو، 370 تخته موکت، ٢٧٠ست شست و 2 هزار و 200 قوطی کنسروجات میان متاثران از سیل و آبگرفتگی توزیع شده و امدادرسانی در خراسان رضوی و گلستان همچنان ادامه دارد.