امروز   جمعه   مورخ   23/آذر/1397   ساعت 02:45
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 30/مرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1341
کد خبر : 1691
آموزش ویژه ٤٢٠٠ نیروی واکنش سریع

 

معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات در رابطه با شروع دوره‌های تخصصی آموزش برای تیم‌های واکنش سریع به «شهروند» گفت: امسال برای آموزش تیم‌های واکنش سریع شعب برنامه‌ریزی کرده‌ایم که براساس آن برای هر شعبه دو تیم ٥ نفره را آموزش می‌دهیم. در این دوره‌ها ٤٢٠ شعبه آموزش می‌بیند که از هر شعبه دو تیم ٥ نفره حضور دارند و کلا ٤٢٠٠ نفر در کشور می‌شوند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از شهروند، دکتر احمد سلطانی اظهارداشت: این آموزش‌ها در ٥ مرکز آموزش تخصصی کرمان، چاف در گیلان، قم، مشهد و اصفهان برگزار می‌شود که دوره‌ها را از کرمان شروع کرده‌ایم و ٤ استان در کرمان آموزش دیدند که استان‌های کرمان، فارس، خراسان‌جنوبی و بوشهر بودند.

وی خاطرنشان کرد: آموزش تهران و لرستان را در قم شروع کردیم، ٧ استان هم در گیلان شروع شده‌اند؛ بقیه استان‌ها هم که مشهد و اصفهان هستند از هفته آینده آغاز می‌شوند.

معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در رابطه با سرفصل‌های آموزش مشخص‌شده گفت: ما ١٧ دسته عملیات در جمعیت هلال‌احمر داریم که ١٣ تای آنها درخصوص امداد و نجات است. از این ١٣ تیم، ١٢ تیم، تیم‌های تخصصی هستند اما تیم سیزدهم که تیم واکنش سریع است تمام تخصص‌ها را یاد می‌گیرد که بتواند در عملیات موفق باشد؛ این آموزش‌ها هم در همین راستاست.