امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 19:24
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 31/مرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1043
کد خبر : 1696
حوادث ترافیکی در صدر ماموریت های هلال احمر

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به افزایش 4 درصدی عملیات امداد و نجات این سازمان نسبت به سال گذشته، گفت: 46 درصد ماموریت های سالانه هلال احمر مربوط به حوادث ترافیکی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا؛ مرتضی سلیمی اعلام کرد: در سال گذشته 46 درصد کل عملیات های این سازمان مربوط به حوادث ترافیکی، 21 درصد مربوط به سایر عملیات های امداد و نجات (کوهستان، سیل و آبگرفتگی و ساحلی) و 33درصد مربوط به مراجعات حضوری به پایگاه‌ها و پست های امداد و نجات بوده است.

وی در ادامه با اشاره به حوادث سیل و آب گرفتگی از ابتدای سال تاکنون گفت: در این مدت 371 ماموریت انجام شده که بیشترین آنها به ترتیب در استان های کرمان، اصفهان و فارس بوده است.

سلیمی اظهار کرد: طی این مدت بیشترین امدادرسانی در استان های آذربایجان غربی، چهار محال و بختیاری و هرمزگان بوده و امسال جمع افراد امدادرسانی شده در سیلاب ها به 54 هزار و 316 نفر رسیده است.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اعلام این که 44 درصد کل اسکان های اضطراری مربوط به عملیات های سیلاب است، افزود: بیشترین اسکان اضطراری به ترتیب در استان های آذربایجان غربی، بوشهر، سیستان بلوچستان است.

به گفته سلیمی از ابتدای سال تاکنون 209 نفر به مناطق امن منتقل شدند. 

وی افزود: همچنین در این مدت از یک هزار و 348 واحد مسکونی تخلیه آب و 228 خودور از مسیر سیلاب رهاسازی شدند و 9 هزار کیلوگرم اقلام امدادی طی 58 سورتی عملیات پروازی به کرمان، آذربایجان شرقی و غربی و خراسان رضوی با 41 پرواز منتقل شد.

سلیمی درباره انتقال هوایی مصدومان بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون 39 نفر در عملیات سیل و آب گرفتگی به مناطق امن منتقل شدند.