امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 19:31
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 04/شهریور/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 763
کد خبر : 1706
معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی از صدور شناسنامه سلامت امدادگران و نجاتگران در سال جاری خبر داد

معاون برنامه ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از صدور شناسنامه سلامت امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در سال جاری خبر داد، و گفت: همچنین به زودی سامانه ثبت اطلاعات امدادگران به صورت اتوماتیک فعال خواهد شد. 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، احمد سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه برای انجام یک ماموریت امدادی نیاز به سه رکن اساسی است، اظهار داشت: نیروی انسانی زبده و آموزش دیده، لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای انجام عملیات و برنامه ریزی صحیح و دقیق برای اجرای عملیات سه رکن اساسی است که برای اجرای یک عملیات موفق به آن نیاز است.

وی با بیان اینکه آماده سازی نیروهای عملیات بر عهده معاونت برنامه ریزی و آموزش‌های تخصصی است، ادامه داد: برای تامین نیروهای مورد نیاز باید نیرو جذب، نگهداری و آموزش داده شود تا برای انجام عملیات آماده باشد.

معاون برنامه ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به وجود اداره امور امدادگران سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اشاره کرد و افزود: این اداره موظف به تشکیل پرونده برای امدادگران و پیگیری مسائل رفاهی، درمانی و بیمه ای آنها است.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه اداره امور امدادگران سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ثبت اطلاعات امدادگران به صورت دستی صورت می‌پذیرد، عنوان کرد: به زودی سامانه ثبت اطلاعات امدادگران به صورت اتوماتیک فعال خواهد شد تا اطلاعات تمامی امدادگران در قالب یک سامانه اطلاعاتی در دسترس باشد.

سلطانی به صدور شناسنامه سلامت امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در سال جاری اشاره و اضافه کرد: در این شناسنامه، سلامت هر فرد از نظر مسائل پایه پزشکی و روانشناسی مورد معاینات قرار می‌گیرد و براساس این شناسنامه امکان حضور هر یک از امدادگران در ماموریت‌های امدادی مشخص می‌شود.

به گفته وی، با توجه به اینکه شناسنامه سلامت برای تمامی امدادگران هلال احمر در سراسر کشور صادر می‌شود، هیچ امدادگری در کشور بدون شناسنامه سلامت فعالیت نخواهد کرد.

معاون برنامه ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تصریح کرد: براساس شناسنامه سلامت هر امدادگر و امدادگران در 13 گروه سازماندهی می‌شوند و براساس دستور العمل تدوین شده مشخص شده است که هر فرد در هر تیم چه آموزش‌های تخصصی را نیازمند است و امدادگران در هر گروهی که دسته بندی شوند و آموزش‌های تخصصی مربوط به همان گروه را می‌گذرانند.