امروز   چهارشنبه   مورخ   21/آذر/1397   ساعت 11:26
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 08/شهریور/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1045
کد خبر : 1723
رئیس سازمان امداد و نجات درباره برگزاری دوره معیشت در سوانح با حضور کارشناسان اسپانیایی گفت: ..

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر درباره برگزاری دوره معیشت در سوانح با حضور کارشناسان اسپانیایی در این سازمان به «شهروند» گفت: عنوان این دوره معیشت و حوزه کمک نقدی در سوانح است. این دوره ٤ روزه از ٦ تا ٩ شهریور ماه در سازمان امداد‌و‌نجات جمعیت هلال‌احمر ایران برگزار می‌شود. ما در خدمت ٣٠نفر از کارشناسان و مدیران جمعیت هلال‌احمر در رده‌های مختلف ستادی و استانی هستیم و دوستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از شهروند، مرتضی سلیمی؛ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر درباره برگزاری دوره معیشت در سوانح با حضور کارشناسان اسپانیایی در این سازمان به «شهروند» گفت: عنوان این دوره معیشت و حوزه کمک نقدی در سوانح است. این دوره ٤ روزه از ٦ تا ٩ شهریور ماه در سازمان امداد‌و‌نجات جمعیت هلال‌احمر ایران برگزار می‌شود. ما در خدمت ٣٠نفر از کارشناسان و مدیران جمعیت هلال‌احمر در رده‌های مختلف ستادی و استانی هستیم و دوستان ما در این ٤روز با دو مقوله مهم معیشت و بحث انتقال وجوه نقدی آشنا  می‌شوند.

 وی ادامه داد: به ‌طور کلی ارائه خدمات امدادونجات که در سوانح به متأثران از سوانح صورت می‌پذیرد، وجوه مختلف دارد و طبیعتا هر قدر بسته‌ای که ارایه می‌شود، کامل‌تر باشد، معقول‌تر است. یکی از بحث‌هایی که امروزه در سازمان‌های امدادرسان مطرح شده بحث معیشت است. اگر به شکل خیلی خلاصه بخواهیم بگوییم معیشت نگاه به تمام جوانب نیازهای یک خانواده است که در یک سانحه آسیب می‌بیند و تأمین نیازها در قالب یک پکیج که این فرد بتواند زودتر به شرایط قبل از سانحه یا بهتر از آن برگردد در این پکیج قرار می‌گیرد.

 رئیس سازمان امداد‌و‌نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان این‌که در فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر هر کدام در یک حوزه به‌ صورت تخصصی‌تر مرکز بعضی از موضوعات خاص هستند، افزود: در حوزه معیشت صلیب‌سرخ اسپانیا رفرنس فعلی در جمعیت‌های ملی است، در این حوزه کار کرده‌اند و خدمات خوبی را ارائه می‌دهند. در راستای همکاری‌ای که با دوستان صلیب‌سرخ اسپانیا داشتیم یک گروه آموزشی از این جمعیت برای برگزاری نخستین دوره معیشت که در ایران برگزار می‌شود، دعوت شدند.

 وی با بیان این‌که معیشت مقوله‌ای است که خیلی مبتنی بر شرایط جامعه است، گفت: اصول کلی در این رابطه در این دوره مطرح می‌شود و مقرر است بعد از آن همکاران ما در جمعیت هلال‌احمر ایران بر اساس آن چارچوب کلی برنامه لازم را برای شرایط ایران تنظیم کنند. البته این مقوله چندبعدی است و بحث‌های اقتصادی، اجتماعی، انسانی و زیرساختی در آن مطرح هستند. طبیعتا در جوامع مختلف تفاوت مخصوصا در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی وجود دارد و هر کشوری نیازمند الگوی خاص خودش است.

سلیمی خاطرنشان کرد: شرکت‌کنندگان در این دوره ٤روزه از سطوح مختلف مدیران میانی، پایه، ارشد و کارشناسان هستند. این دوستان با این مقوله آشنا می‌شوند و از این پس در دستورالعمل‌هایی که تنظیم می‌کنیم با نگاه جدیدتری به بحث تدوین بسته‌های امدادی خودمان می‌پردازیم.

ما در این ٤روز با دو مقوله مهم معیشت و بحث انتقال وجوه نقدی آشنا  می‌شوند.