امروز   جمعه   مورخ   25/آبان/1397   ساعت 04:20
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 12/شهریور/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1059
کد خبر : 1736
راه‌اندازی مراکز سلامت از بهمن سال گذشته کلید خورده و در تمامی شعب خدمات سلامت به امدادگران ارائه می دهد.

معاون برنامه ریزی و آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: راه اندازی مراکز سلامت هلال احمر از بهمن سال گذشته کلید خورده است و در تمامی شعب جمعیت فعال است و خدمات سلامت به امدادگران ارائه می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از شفقنا زندگی، دکتر احمد سلطانی؛ معاون برنامه ریزی و آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره فعالیت مراکز سلامت جمعیت در سراسر کشور، گفت: هر یک از امدادگران هلال احمر براساس شناسنامه سلامت بایستی به صورت دوره ای مورد معاینات و چکاپ های دوره ای قرار بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه اگر در ماموریت های امداد و نجات هلال احمر، امدادگر دچار مصدومیت شد، تیم سلامت هلال احمر پیگیر امور درمانی و بیمه ای فرد خواهد شد، افزود: مراکز سلامت هلال احمر در تمامی استان ها راه اندازی شده است اما فعالیت این مراکز به صورت روزانه نیست، بلکه هلال احمر استان ها با استفاده از ظرفیت پزشکان داوطلب خود، نسبت به ویزیت دوره ای امدادگران و نجاتگران جمعیت اقدام می کنند.

معاون برنامه ریزی و آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه تعداد امدادگران و نجاتگران هر شعبه اجازه انجام معاینات دوره ای در حداکثر 2 هفته را می دهد بیان کرد: به همین دلیل نیازی به حضور پزشک به صورت روزانه نیست، اما تمامی مسائل مربوط به درمان امدادگران و پیگیری روند درمانی توسط پزشک مربوطه انجام خواهد شد.

وی درباره رسیدگی به امور سلامت امدادگران اضافه کرد: رسیدگی به امور سلامت امدادگران در سه فاز انجام می شود که فاز نخست در هنگام ورود به جمعیت هلال احمر انجام می شود و شناسنامه سلامت امدادگران و نجاتگران هلال احمر تکمیل می شود. در فاز دوم غربال و چکاپ سالانه امدادگران انجام می شود و فاز سوم مربوط به امدادگرانی است که در عملیات های جمعیت دچار آسیب می شوند.

به گفته وی، مراکز سلامت هلال احمر استانهابا پزشکان متخصص در حال همکاری هستند و در صورتی که در مراکز سلامت شعب تشخیص داده شود که امدادگر یا نجاتگر نیاز دارد به مراجعه به پزشک متخصص مراجعه کند، این کار از طریق مرکز سلامت استان انجام می شود.

سلطانی با اشاره به مرکز سلامت سازمان امداد و نجات و وظایف این معاونت، تاکید کرد: مرکز سلامت مستقر در سازمان امدادو نجات، وظیفه پیگیری وضعیت درمان امدادگرانی که به مراکز تخصصی و فوق تخصصی ارجاع داده شده اند را بر عهده دارد.

معاون برنامه ریزی و آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: راه اندازی مراکز سلامت هلال احمر از بهمن سال گذشته کلید خورده است و در تمامی شعب جمعیت فعال است و امید است با تکمیل فرایند کار گام مناسبی در راستای حفظ سلامت داوطلبان جمعیت برداشته شود.