امروز   جمعه   مورخ   25/آبان/1397   ساعت 04:55
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 21/شهریور/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 953
کد خبر : 1759
معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات از راه‌اندازی باشگاه امدادگران و نجاتگران هلال احمر خبر داد.

معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از راه‌اندازی باشگاه امدادگران و نجاتگران هلال احمر به منظور فراهم کردن زمینه جذب بیشتر و ارائه خدمات رفاهی و انگیزشی برای امداگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر احمد سلطانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به راه‌اندازی باشگاه امدادگران هلال احمر، اظهار کرد: این باشگاه تشکل صنفی برای امدادگران است که خدمات رفاهی و انگیزشی را برای امدادگران هلال احمر فراهم می‌کند.

وی درباره ارائه آموزش‌های تخصصی به امدادگران هلال احمر، گفت: برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی توسط معاونت برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی و معاونت آموزش و پژوهش جمعیت انجام می‌شود و این دو حوزه در برگزاری و اعطای گواهینامه‌های دوره‌های تخصصی به امدادگران با هم هماهنگ هستند.

معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به برگزاری دوره‌های باز آموزی برای امدادگرانی که دوره‌های تخصصی امداد و نجات را گذرانده‌اند اشاره کرد و گفت: برنامه‌های باز آموزی برای امدادگرانی که قبلا دوره‌های تخصصی را گذرانده‌اند،  برگزار می‌شود. ضمن اینکه با برگزاری دوره‌های توان‌افزایی، آموزش‌های ارائه شده به امدادگران و نجاتگران هلال احمر به صورت عملی تمرین می‌شود.

وی اضافه کرد: در دوره‌های توان‌افزایی، ارتقای توان جسمی امدادگران نیز مد نظر قرار می‌گیرد.

سلطانی با اشاره به اینکه هر امدادگر باید دارای سه مهارت برای حضور در ماموریت‌های امداد و نجات باشد، عنوان کرد: یک امدادگر در صورت داشتن آمادگی فنی، جسمی و فیزیک بدنی و همچنین آمادگی روانی می‌تواند در ماموریت‌های امداد و نجات شرکت کرده و در جهت نجات جان مصدومان در سوانح و حوادث موثر باشد.