امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 20:06
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 28/شهریور/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 601
کد خبر : 1781
دکتر نوروز اسلانوف: ارائه خدمات هلال احمر ایران به مردم مسلمان میانمار مثال زدنی است

رئیس جمعیت هلال احمر آذربایجان در بازدید از سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهارداشت: فعالیت هلال احمر ایران تنها در داخل کشور خود محدود نمی‌شود و خدمات چشمگیر این جمعیت به مردم مسلمان و ستمدیده میانمار در کشور بنگلادش مثال زدنی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، دکتر نوروز اسلانوف؛ رئیس جمعیت هلال احمر آذربایجان به همراه فرید سیدزاده؛ مدیر پروژه ایجاد جوامع ایمن و تاب‌آور کمیته بین المللی صلیب سرخ از سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران بازدید کرد.

در این بازدید دکتر نوروز اسلانوف با تقدیر از میهمان‌نوازی مدیران سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران، گفت: نخستین باری است که به ایران سفر کرده و از شهرهای مختلفی چون مشهد و تبریز بازدید کرده ام.

وی افزود: جمعیت‌های ملی زیادی را بازدید کرده ام و مسلما جمعیت هلال احمر ایران در زمره یکی از پیشرفته‌ترین و در عین حال موثرترین جمعیت‌های ملی دنیا محسوب می شود، این امر نشان دهنده مدیریت قوی و مسئولان جمعیت هلال احمر ایران است.

رئیس جمعیت هلال احمر آذربایجان با بیان اینکه جمعیت هلال احمر ایران در امر امدادرسانی و خدمات بشردوستانه به نحوی پسندیده فعالیت می کند، عنوان کرد:  تعامل جمعیت هلال احمر ایران با هلال احمر آذربایجان بسیار مطلوب است و همواره دولت، ملت و خصوصا جمعیت هلال احمر ایران همواره کنار ملت آذربایجان بوده‌اند.

به گفته وی، در سال 1993و در جنگ ارمنستان 20 درصد از خاک کشور آذربایجان سقوط کرد و یک میلیون نفر آواره شدند و ایران برای جمعیتی حدود 100 هزار نفر چادر و امکانات زیستی بسیار مطلوبی فراهم کرد.

اسلانوف از بارزترین موفقیت‌های ایران در کشور آذربایجان را فعالیت کلینیک هلال احمر ایران در آذربایجان عنوان کرد و یادآور شد: فعالیت هلال احمر ایران تنها در داخل کشور خود محدود نمی‌شود و خدمات چشمگیر این جمعیت به مردم مسلمان و ستمدیده میانمار در کشور بنگلادش مثال زدنی است.