امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 18:34
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 29/شهریور/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 771
کد خبر : 1793
هلال احمر ایران جزو نخستین سازمان‌های بشردوستانه ارسال کننده محموله برای پناهجویان میانماری بود

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در دیدار با رئیس هلال احمر بنگلادش با بیان اینکه هماهنگی های اولیه میان جمعیت هلال احمر بنگلادش و فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ باعث شد تا با شناخت بهتر از نیازهای آوارگان نسبت به ارسال محموله متناسب با نیاز آوارگان اقدام کنیم، اظهارداشت: جمعیت هلال احمر ایران جزو نخستین سازمان های بشر دوستانه ای بود که توانست محموله کمک های خود را برای پناهجویان ارسال کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی؛ رئیس سازمان امداد نجات جمعیت هلال احمر با حضور در محل اقامت حافظ موزوم دار؛ رئیس جمعیت هلال احمر بنگلادش،  ضمن دیدار و گفت وگو با وی درباره ارسال محموله کمک های ایران برای مسلمانان آواره روهینگیایی میانمار گزارشی ارائه کرد.

مرتضی سلیمی در این دیدار با بیان اینکه هماهنگی های اولیه میان جمعیت هلال احمر بنگلادش و فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ باعث شد تا با شناخت بهتر از نیازهای آوارگان نسبت به ارسال محموله متناسب با نیاز آوارگان اقدام کنیم، اظهارداشت: جمعیت هلال احمر ایران جزو نخستین سازمان های بشر دوستانه ای بود که توانست محموله کمک های خود را برای پناهجویان ارسال کند.

در ادامه این دیدار حافظ موزوم دار؛ رئیس جمعیت هلال بنگلادش ضمن تشکر و قدردانی از ارسال محموله کمک های ایران با اشاره به سابقه تاریخی همکاری های میان ایران و بنگلادش اعلام کرد: خدمات جمعیت هلال احمر ایران می تواند الگوی مناسبی برای دیگر اعضای نهضت صلیب سرخ و هلال احمر باشد.  

رئیس جمعیت هلال احمر بنگلادش همچنین خواستار تداوم همکاری های میان دو جمعیت شد و گفت: این همکاری ها باید در زمینه‌های آموزشی سلامت، امداد و نجات و همکاری‌های منطقه‌ای و بین المللی ادامه پیدا کند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از روز جمعه برای نظارت بر نحوه ارسال و توزیع محموله ۴۱ تنی کمک های جمعیت هلال ایران برای آوارگان روهینگیایی، در کشور بنگلادش بسر می برد و در این راستا دیدارها و گفت وگوهای دوجانبه و چند جانبه متعددی انجام داده است.