امروز   چهارشنبه   مورخ   23/آبان/1397   ساعت 04:43
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 15/مهر/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 767
کد خبر : 1833
انجام بیش از 14 هزار عملیات امداد و نجات و انتقال بیش از 8 هزار مصدوم به مراکز درمانی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انجام 14 هزار و 161 مورد ماموریت امداد و نجات در طول اجرای طرح امداد و نجات تابستانه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با اشاره به اجرای طرح امداد و نجات تابستان 96 سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از ابتدای تیرماه تا اول مهرماه سال جاری، گفت: طی این مدت 14 هزار و 161 مورد ماموریت امداد و نجات و خدمات امدادی صورت گرفت؛ در این حوادث 171 هزار و 98  نفر آسیب دیده اند که منجر به مصدومیت 32 هزار و 810 نفر در حوادث مختلف شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای اجرای طرح امداد و نجات تابستانه بیش از 8 هزار و 300 نفر توسط جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی انتقال یافتند و یک هزار و 993 نفر نیز در سوانح ترافیکی رهاسازی شده اند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام انجام 69 درصد ماموریت های انجام شده در این طرح اظهار داشت: از 69 درصد ماموریت های انجام شده در قالب عملیات های ترافیکی، کوهستان، ساحلی، سیل و آبگرفتگی و ......، 31 درصد خدمات امداد و نجات شامل مراجعات حضوری و برنامه های مناسبتی بوده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 14 درصد رشد داشته است.

مازندران، اصفهان و قزوین سه استان پر عملیات کشور

سلیمی با بیان اینکه بیشترین عملیات در استان های مازندران، اصفهان و قزوین بوده است، تصریح کرد: مازندران با یک هزار و 760 مورد عملیات، 18 درصد از همه عملیات های امدادی را به خود اختصاص داده است، 860 مورد عملیات شامل 9 درصد از عملیات ها نیز مختص استان اصفهان بوده و قزوین با انجام 511 مورد عملیات به عنوان سومین استان پر عملیات کشور 5 درصد از عملیات را به خود اختصاص داده است.

وی درباره بیشترین عملیات ترافیکی در محور های مواصلاتی کشور گفت: در استان آذربایجان غربی محور سلماس به خوی و ارومیه با 63 مورد انجام عملیات دارای بیشترین ماموریت ترافیکی بوده است، استان اصفهان محور اصفهان _ شهرکرد و استان قزوین محور تاکستان _ رزن با 61 مورد ماموریت ترافیکی رتبه های بعدی محورهای پر ماموریت کشور را به خود اختصاص داده اند.

اسکان بیش از 6 هزار هموطن به صورت اضطراری و در پایگاه های امداد و نجات بین شهری

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر  با اشاره به اینکه از مجموع 171 هزار و 98 آسیب دیده در سوانح و حوادث به وقوع پیوسته در کشور از ابتدای تیرماه تا اول مهر ماه سال جاری، گفت: از این تعداد 87 هزار و 528 نفر از هموطنان امدادرسانی شدند؛ از اسکان 6 هزار و 278 سیل زده نیز 3 هزار و 968 نفر اسکان اضطراری داده شده و 2 هزار و 310 نفر نیز به صورت موقت در پایگاه های بین شهری توسط جمعیت هلال احمر اسکان داده شده اند. 

وی به تعداد نجات یافتگان در حوادث و سوانح مختلف اشاره کرد و یادآور شد: 14 هزار و 444 نفر از هموطنان توسط عوامل امدادی هلال احمر در عملیات های کوهستان و سیلاب امدادرسانی شدند، همچنین عملیات رهاسازی افراد گرفتار در خودروها ناشی از تصادفات جاده‌ای انجام و آسیب دیدگان به مراکز درمانی منتقل شدند.