امروز   چهارشنبه   مورخ   28/آذر/1397   ساعت 07:05
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 16/مهر/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1276
کد خبر : 1855
معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی: تیم‌های واکنش سریع در 420 شعبه هلال‌احمر تشکیل می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه کشور ما نخستین کشور تشکیل دهنده تیم‌های واکنس سریع است، اظهارداشت: تیم‌های واکنش سریع جمعیت هلال احمر در ۴۲۰ شعبه تشکیل می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، چهاردهمین دوره توان افزایی کشوری ویژه تیم‌های واکنش سریع جمعیت هلال احمر و مراکز استان ها صبح امروز(16 مهر) به میزبانی استان زنجان آغاز شد.  

دکتراحمد سلطانی؛ معاون برنامه ریزی و آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر صبح امروز (16 مهر) در آئین آغاز چهاردهمین دوره توان افزایی کشوری ویژه تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر و مراکز استان ها، گفت: تیم های واکنش سریع از سال گذشته در استان ها تشکیل شده است و تا پایان سال موفق به تشکیل این تیم ها در 420 شعبه هلال احمر در سراسر کشور خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی یکی از اصول مدیریت بحران محسوب می شود و  تعامل دستگاه‌های اجرایی می تواند در این زمینه کارساز باشد، افزود:کشور ما نخستین کشور در زمینه تشکیل تیم های واکنش سریع است و این تیم ها براساس برنامه ریزی های اصولی تشکیل شده است.

معاون برنامه ریزی و آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: در این طرح 14 رسته عملیاتی تعریف شده است که هر یک،دارای وظایف تخصصی مخصوص به خود هستند.

تیم های واکنش سریع هلال احمر برای لحظات طلایی پیش بینی شده اند

سلطانی با تاکید بر اینکه تیم های واکنش سریع هلال احمر برای لحظات طلایی پیش بینی شده اند، عنوان کرد: در مقوله امدادرسانی حضور در ساعات اولیه بسیار مهم است که تیم های واکنش سریع این نقطه قوت را دارند.

به گفته وی، در فاز نخست از تشکیل تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر این تیمها به صورت سه تیم پنج نفره واکنش سریع در مرکز هر استان ساماندهی می شوند.

معاون برنامه ریزی و آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آموزش عملیاتی به مدت یک هزار ساعت برای اعضای تیم واکنش سریع خبر داد و خاطرنشان کرد: با تشکیل این تیم ها در حوادث مترقبه، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به صورت سازمانی پاسخگو عمل می کند.

وجود تیم های واکنش سریع موجب دلگرمی مردم است

در ادامه شهرام میرزایی؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در آئین آغاز چهاردهمین دوره توان افزایی کشوری ویژه تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر و مراکز استان ها اظهار کرد: این دوره تا 19 مهر ادامه دارد.

وی با یادآوری اینکه برنامه ریزی آموزشی موجب پاسخگویی به موقع به حوادث می شود، تصریح کرد: تیم‌های واکنش سریع در سال های اخیر احیا شده است و در شهرستان‌های ابهر و خدابنده تیم های واکنش سریع تشکیل و آماده ارائه خدمات امدادی در زمان وقوع حوادث هستند.

میرزایی وجود این تیم ها را موجب دلگرمی مردم عنوان کرد و گفت: باید از طریق آموزش های همگانی و امداد و نجات از مردم دعوت کنیم به عنوان امدادگر در کنار جمعیت هلال احمر حضور داشته باشند.

یکی از راهکارهای مقابله با حوادث انسجام و همکاری دستگاه های اجرایی است

 صفی الله کرامتی؛ مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان نیز در این آیین اظهارداشت: تلاش می شود تا بتوانیم آموزش های عمومی و تخصصی برای مردم ایجاد کنیم.

وی از آموزش به عنوان اساسی‌ترین موضوعات در کاهش تلفات جانی یاد کرد و گفت: طرح خادم در راستای ارائه آموزش های لازم به شهروندان اجرا می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان یکی از راهکارهای مقابله با حوادث را انسجام و همکاری دستگاه های اجرایی دانست و خاطرنشان کرد: در استان زنجان 29 پایگاه آتش نشانی و 48 اورژانس فعال است و امسال هم 11 پایگاه اورژانس و دو پایگاه هلال احمر افزوده می شود.