امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 19:40
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 26/مهر/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 854
کد خبر : 1873
سازمان پزشکان بدون مرز آماده استفاده از تجارب هلال احمر ایران است

رئیس سازمان پزشکان بدون مرز با بیان اینکه برای انتقال تجهیزات و اقلام مورد نیاز پزشکان بدون مرز به منظور برپایی بیمارستان های صحرایی در مناطق حادثه دیده 24 تا 48 ساعت زمان لازم است، عنوان کرد: اقلام مذکور بسیار سریع و به‌صورت اورژانسی منتقل و در بیمارستان‌های صحرایی و کانتینرهای که مجهز به امکانات مراقبت‌های درمانی هستند، مستقر می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، الیویه ابری - رئیس سازمان پزشکان بدون مرز با مرتضی سلیمی -  رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار مرتضی سلیمی به تشریح فعالیت‌ها و عملکرد سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر پرداخت و توضیحاتی در زمینه شعب و  پایگاه‌های امدادی هلال احمر در سراسر کشور ارائه کرد.

در ادامه این دیدار، الیویه ابری -  رئیس سازمان پزشکان بدون مرز با بیان اینکه برای انتقال تجهیزات و اقلام مورد نیاز پزشکان بدون مرز به منظور برپایی بیمارستان های صحرایی در مناطق حادثه دیده 24 تا 48 ساعت زمان لازم است، عنوان کرد: اقلام مذکور بسیار سریع و به‌صورت اورژانسی منتقل و در بیمارستان‌های صحرایی و کانتینرهای که مجهز به امکانات مراقبت‌های درمانی هستند، مستقر می‌شوند.

وی ادامه داد: با تجربه ای که با انجام فعالیت های مختلف در حوادث و سوانح انجام شده است، واحدهای کوچکی طراحی شده و به مراکز حادثه با امکانات لجستیکی بسیار آماده تبدیل شده است که می توان از آن ها استفاده کرد.

رئیس سازمان پزشکان بدون مرز با تاکید بر اینکه برای بکارگیری نیروها از نیروهای محلی استفاده خواهیم کرد، افزود: داروهای مورد نیاز نیز  با توجه به شرایط محلی به صورت آماده و پکیج تهیه و همه موارد یکجا به مراکز پزشکان بدون مرز انتقال داده می شود.

به گفته وی، اولویت سازمان پزشکان بدون مرز ،رسیدن به محل حادثه و ارجاع بیمار به سیستم ملی و درمانی کشور خود است.

ابری با اشاره به اینکه سازمان پزشکان بدون مرز در مقابل جمعیت هلال احمر ایران، بسیار کوچک است، خاطرنشان کرد:  برای کسب تجارب جمعیت هلال احمر ایران، بسیار مصمم و جدی هستیم و یقین داریم این تجارب برای ما حیاتی خواهد بود.

لازم به ذکر است، رئیس سازمان پزشکان بدون مرز  از مرکز مدیریت کنترل و هماهنگی و مرکز امداد هوایی سازمان امدادو نجات جمعیت هلال احمر نیز بازدید کرد.