امروز   جمعه   مورخ   23/آذر/1397   ساعت 03:16
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 29/مهر/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1243
کد خبر : 1885
زام تیم ارزیاب برای بررسی پایانه‌ها و پایگاه‌های امدادی هلال‌احمر در مرز عراق در ایام اربعین

برپایی 4 پایانه هلال‌احمر در مرزهای خسروی، مهران، شلمچه و چذابه/ارائه خدمات امداد و نجات در پایگاه‌های موقت و سیار هلال‌احمر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از برپایی چهار پایانه در مرزهای منتهی به کشور عراق خبر داد و اظهارداشت: جمعیت هلال احمر ایران در مرز خسروی، مهران، شلمچه و چذابه قرارگاه دایر کرده است؛ به علاوه پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز به صورت موقت و سیار در مرزهای داخل کشور مستقر بوده و خدمات امداد و نجات را به هموطنان در ایام اربعین ارائه می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی؛ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر متولی کمیته امداد و نجات است، گفت: به همین منظور جلسات مختلفی با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر و نمایندگانی از سازمان های مربوطه برگزار شد و هماهنگی های لازم برای انجام عملیات های امدادی صورت پذیرفته است.

وی با تاکید بر اینکه در استان های ایلام، خوزستان و کرمانشاه از چندین ماه قبل در حال هماهنگی برای انجام عملیات های امدادی برای ایام اربعین هستیم، عنوان کرد: دستورالعمل امداد و نجات در ایام اربعین توسط دبیرکل جمعیت هلال احمر ابلاغ شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به برپایی چهار پایانه در مرزهای منتهی به کشور عراق اشاره کرد و ادامه داد: جمعیت هلال احمر ایران در مرز خسروی، مهران، شلمچه و چذابه پایگاه دایر کرده است؛ به علاوه پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز به صورت موقت و سیار در مرزهای داخل کشور مستقر هستند.

به گفته وی، در هر یک از پایانه های هلال احمر در چهار مرز منتهی به کشور عراق یک نماینده از سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به صورت دائمی مستقر است که کار نظارت و هماهنگی پایانه را بر عهده دارد.

سلیمی خاطرنشان کرد: نمایندگانی از سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در قالب تیم ارزیاب به استان های ایلام، خوزستان و کرمانشاه اعزام شده و با برگزاری جلسات متعدد با مدیران عامل هلال احمر استان ها، هماهنگی های لازم برای ارائه خدمات امدادی به زائران در ایام اربعین را انجام دادند.