امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 18:34
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 03/آبان/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 3593
کد خبر : 1901
پیگیری هلال احمر برای احداث بیمارستان 32 تختخوابی در میانمار

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تشریح آخرین اقدامات هلال احمر ایران برای کمک‌رسانی به آوارگان میانماری، گفت: به دنبال زمینی با وسعت 50 در 100 متر هستیم تا بتوانیم بیمارستان صحرایی 32 تختخوابی را در آنجا ایجاد کنیم تا با توجه به نیازهایی که وجود دارد؛ خدمات درمانی و امدادی مناسبی را ارائه کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین اقدامات جمعیت هلال احمر برای کمک‌رسانی به آوارگان میانماری اظهار کرد: برای ایجاد هماهنگی و پیش‌برد کارها، در حال حاضر دفتر پشتیبانی را در "کاکس بازار" که آوارگان میانماری در آن منطقه حضور دارند ایجاد کرده‌ایم و مسئول دفتر در آنجا مستقر شده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی ایران برای احداث بیمارستان صحرایی در منطقه گفت: به دنبال زمینی با وسعت 50 در 100 متر هستیم تا بتوانیم بیمارستان صحرایی 32 تختخوابی را در آنجا ایجاد کنیم تا با توجه به نیازهایی که وجود دارد؛ خدمات درمانی و امدادی مناسبی را ارائه کنیم.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره وضعیت آوارگان میانماری گفت: با توجه به اینکه بارندگی‌ها در منطقه آغاز شده، وضعیت سخت‌تر شده و ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا با هماهنگی‌هایی که با دولت و هلال احمر  بنگلادش انجام می‌دهیم بتوانیم از پتانسیل‌های موجود استفاده کنیم و خدمات بهداشتی و درمانی ارائه کنیم ولی کار در چنین شرایطی بسیار مشکل است.

وی در مورد اساسی‌ترین مشکلاتی که در منطقه وجود دارد گفت: شرایط به گونه‌ای است که در زمینه بهداشت محیط و بهداشت آب مشکلاتی وجود دارد و اگر اقدامی صورت نگیرد این مسائل می‌تواند مشکلات دیگری را به بار بیاورد. دفع زباله‌ها و پسماندها نیز از مشکلات دیگری است. در حال حاضر حدود 600-700 هزار نفر در منطقه حضور دارند و این میزان جمعیت نشان می‌دهد که باید به مسئله پسماندها، بهداشت غذا و سرویس‌های بهداشتی توجه و برای برطرف کردن آنها سریعا اقدام شود.

سلیمی اضافه کرد:‌ نظر من به عنوان یک کارشناس این است که در کوتاه مدت باید اقدام موثری برای این مسائل شود و به آب، سرویس‌های بهداشتی و حمام توجه ویژه‌ای شود. زیرا در چنین شرایطی شیوع وبا بسیار محتمل است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت‌های کشورهای مختلف  که در منطقه حضور دارند، بر اساس ظرفیت‌هایی که دارند در آنجا کمک می‌کنند، در ادامه درباره اقدامات جمعیت هلال احمر ایران گفت: ما در مرحله اول محموله‌های امدادی را به منطقه ارسال کردیم و در مرحله دوم تمرکزمان روی بحث‌های بهداشتی و درمانی است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در پاسخ به این پرسش که آیا ارسال اقلام زیستی از ایران ادامه پیدا خواهد کرد یا خیر، اظهار کرد: پروسه ارسال اقلام زیستی محدودیت‌هایی دارد و از همین رو بیشتر تمرکز ما به جمع‌آوری کمک‌های نقدی مردمی است. زیرا بسیاری از اقلام را در بنگلادش می‌توان تهیه کرد و این کار از نظر اقتصادی هم به صرفه تر است. بتوانیم با کمک مردم در جهت رفع آلام مردم مظلوم قدمی برداریم.