امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 18:35
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 03/آبان/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 3394
کد خبر : 1902
افزایش 22 درصدی توان هلال احمر برای انجام عملیات امداد و نجات در اربعین امسال

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به افزایش 22 درصدی توان هلال احمر برای انجام عملیات امداد و نجات در اربعین امسال، اعلام کرد: 5 فروند بالگرد در پایانه های مرزی هلال احمر در سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان مستقر شده و آماده انجام عملیات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با تاکید بر اینکه در ایام اربعین سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمردر داخل کشور و مرکز پزشکی حج و زیارت این جمعیت در کشور عراق  مأموریت ارائه خدمات امدادی و درمانی به زائران اربعین را عهده دار است، گفت: چهار پایانه مرزی در سه استان خوزستان، کرمانشاه و ایلام دایر شده است و با برپایی این پایانه ها،  تدابیر لازم برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه پنج فروند بالگرد در پایانه های مرزی جمعیت هلال احمر مستقر شده است، عنوان کرد: در هر پایانه مرزی تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر مستقر شده و در صورت وقوع حادثه خدمات امدادی لازم را به هموطنان ارائه خواهند کرد.

اسکان اضطراری هموطنان در شرایط ویژه و اضطراری

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با درباره اسکان اضطراری هموطنان در شرایط ویژه و اضطراری تاکید کرد: پیش بینی اسکان اضطراری در شرایط ویژه و حوادث غیر مترقبه نیز از سوی هلال احمر انجام شده است و با برپایی اردوگاه های اسکان اضطراری، امکان اسکان اضطراری هموطنان در این پایانه ها امکان پذیر خواهد شد.

وی درباره آماده باش پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور در ایام اربعین، اعلام کرد:80 پایگاه در استان‌های معین سه استان مرزی پیش بینی شده است و در سه استان دارای پایانه مرزی یعنی کرمانشاه، ایلام و خوزستان نیز 97 پایگاه ثابت و موقت پیش بینی شده است.

8 هزار و 550 نفر روز نیروی عملیاتی با بکارگیری 94 دستگاه آمبولانس آماده ارائه خدمات امدادی به هموطنان

سلیمی با اشاره به افزایش 22 درصدی توان هلال احمر برای انجام عملیات امداد و نجات در اربعین امسال، اظهارداشت: 6 هزار و 675 نفر روز نیرو با بکارگیری 94 دستگاه آمبولانس، 8 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 45 دستگاه خودروی عملیاتی در سراسر کشور، آماده ارائه خدمات به زائران در اربعین حسینی هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد: هموطنان شماره 112 را به خاطر بسپارند تا در صورت وقوع حادثه و سانحه در جاده های کشور طی تماس با این شماره، از خدمات امدادی امدادگران و نجاتگران هلال احمر مستقر در نزدیکترین پایگاه، برخوردار شوند.