امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 18:43
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 07/آبان/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 3637
کد خبر : 1903
انتقال۱۰۰تُن داروبه عراق/زوار داروهای خاص خودرا همراه داشته باشند

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به انتقال ۱۰۰ تُن دارو به عراق ، از زائرانی که داروهای خاص مصرف می‌کنند خواست که آن‌ها را به همراه داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از مهر، مرتضی سلیمی با اشاره به استقرار چهار قرارگاه در مرزها، اظهار کرد: در همه این قرارگاه‌ها برای ارائه خدمات‌رسانی در سریع‌ترین زمان ممکن نمایندگان تام‌الاختیار حضور دارند.

وی به تجهیزات و امکانات موجود در این قرارگاه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: ۸۰ دستگاه آمبولانس، پنج فروند بالگرد، خودروهای عملیاتی و موتورسیکلت از جمله این تجهیزات است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه در مجموع ۹۷ پایگاه در این چهار قرارگاه فعالیت می‌کنند، افزود: همچنین برای خدمات‌رسانی در مسیرهای منتهی به این مرزها ۴۶۳ پایگاه شهری در آماده‌باش کامل هستند تابه زائران عزیز امدادرسانی کنند.

وی با تشریح خدماتی از جمله امداد و نجات، کمک‌های اولیه و اسکان اضطراری که توسط این پایگاه‌ها ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: دو اردوگاه اسکان اضطراری برای زائران در مرز خسروی تدارک دیده‌ شده است.

سلیمی با تأکید بر حفظ شماره ۱۱۲ توسط زائران، تصریح کرد: حتی بدون سیم‌کارت نیز زائران می‌توانند در صورت نیاز به کمک با این شماره تماس بگیرند.

وی با اشاره به آغاز فعالیت پایگاه از روز گذشته(جمعه)، ادامه داد: خدمات‌رسانی توسط جمعیت هلال‌احمر تا پایان روز ۲۱ آبان ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به پیش‌بینی استقرار پنج فروند بالگرد، افزود: از این تعداد بالگرد سه فروند آن در سه استان استقرار یافته و دو فروند نیز به‌صورت کمکی خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه این خدمات تا نقطه صفر مرزی ارائه خواهد شد، بیان کرد: در داخل خاک عراق تمهیدات اندیشیده شده شامل استقرار هشت درمانگاه در مسیر پیاده‌روی در شهرهای نجف، کربلا و کاظمین و علاوه بر این در مسیر حرکت زائران  بیمارستان‌هایی نیز مستقر شده اند.

سلیمی در ادامه خاطرنشان کرد: ۳۰ دستگاه آمبولانس، هشت دستگاه اتوبوس آمبولانس، سه دستگاه خودروی ارتباطات و ۱۰۰ تُن انواع دارو به عراق انتقال داده ‌شده است.

وی همچنین از زائرانی که از داروهای خاص و مربوط به شرکت‌های خصوصی استفاده می‌کنند نیز درخواست کرد داروهای خود را به همراه داشته باشند.

به گفته این مسئول پزشکان متخصص نیز در عراق برای خدمات‌رسانی به زائران حضور دارند.