امروز   سه شنبه   مورخ   02/بهمن/1397   ساعت 19:49
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 09/آبان/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 4107
کد خبر : 1922
677 مورد تست قند خون و فشار خون و اسکان اضطراری 620 تن از زائران

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تشریح پوشش امدادی هموطنان در ایام اربعین در داخل کشور، تاکید کرد: 2 هزار و 324 تن از زائران عتبات طی روز گذشته(8 آبان ماه) با مراجعه به پایانه های مرزی هلال احمر از خدمات امدادی لازم برخوردار شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی درباره  پوشش امدادی زائران در ایام  اربعین حسینی، گفت: در چهار مرز مهران،‌ خسروی، شلمچه و چذابه، پایانه های مرزی امداد و نجات برپا شده و در این پایانه ها، نیروهای هلال احمر به زائران خدمات امدادی لازم را ارائه می دهند.

 وی با اشاره به ارائه خدمات امدادی به زائران طی روز گذشته(8 آبان ماه) تصریح کرد: طی این مدت 2 هزار و 324تن به پایانه های مرزی هلال احمر مراجعه کرده اند و به یک هزار و 17 نفر از مراجعان خدمات درمان سرپایی ارائه شده است؛ به علاوه 677 نفر از زائران، از خدمات پزشکی از جمله تست فشار و قند خون بهره مند شدند.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، در چهار پایانه مرزی هلال احمر اردوگاه اسکان اضطراری ایجاد شده است تا زائرانی که نیاز به استراحت دارند، بتوانند از این اردوگاه ها استفاده کنند و طی روز گذشته 620 نفر از خدمات اسکان اضطراری بهره مند شدند.