امروز   جمعه   مورخ   23/آذر/1397   ساعت 02:43
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 20/آبان/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1182
کد خبر : 1963
تماس با هلال احمر با تلفن های فاقد سیم کارت هم ممکن است

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: زائران مراسم اربعین حسینی در صورت برخوردن با هر مشکل می‌توانند با تلفن‌های فاقد سیم کارت نیز با شماره ۱۱۲ تماس گرفته و درخواست کمک کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: جمعیت هلال احمر برای بازگشت سفر زائران اربعین حسینی برنامه ریزی کرده و تمام تلاش خود را کرده ایم که زائران در مسیر بازگشت با مشکل مواجه نشوند.

وی افزود: نیرو‌های هلال احمر در محور‌های خروجی مستقر بوده و در صورت بروز هر گونه اتفاقی، آماده امدادرسانی به زائران هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از افزایش ۱۵ درصدی امکانات جمعیت هلال احمر برای بازگشت زائران خبرداد و تصریح کرد: امکانات هلال احمر برای ارائه خدمات به زائران مراسم اربعین که در حال بازگشت هستند ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده است و به گونه‌ای عمل کرده ایم که زائران در مسیر بازگشت با مشکل مواجه نشوند.

وی با اشاره به منتفی شدن بازگشت زائران از مرز خسروی خاطرنشان کرد: بعد از اینکه مشخص شد مسئولان کشور عراق با بازگشت زائران از مرز خسروی موافق نیستند ما برنامه‌های خود در این مرز را متوقف کرده و اکنون در مرز‌های شلمچه، چذابه و مهران مستقر شده ایم.

سلیمی با اشاره به استقرار ۹۰ پایگاه در مرز‌های سه گانه اذعان کرد: تمام پایگاه‌های جمعیت هلال احمر در محور‌های مواصلاتی استان‌های مرزی در آماده باش صد درصدی هستند و نیرو‌های هلال احمر در ۹۰ پایگاه مستقر شده اند. 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: برای امدادرسانی در شرایط خاص، ۵ بالگرد نیز در مرز‌ها مستقر شده است تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرند.

وی با بیان اینکه " در صورت بروز هر گونه حادثه زائران باید با شماره ۱۱۲ تماس بگیرند" گفت: شماره تلفن ۱۱۲ در اختیار زائران قرار گرفته و آن‌ها قادر خواهند بود با تلفن همراه فاقد سیم کارت نیز با نیرو‌های هلال احمر تماس برقرار کرده و درخواست کمک کنند.

سلیمی از تهیه ماسک برای مسافران در مرز‌های کشور خبرداد و اظهارکرد: برای بازگشت زائران از مسیر راهپیمایی اربعین حسینی نیز یک میلیون ماسک نانو در نظر گرفته شده و در میان زائران توزیع خواهد شد.