امروز   جمعه   مورخ   23/آذر/1397   ساعت 02:49
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 21/آبان/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 678
کد خبر : 1968
آمادگی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر برای پوشش امدادی طرح همسفران خورشید

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از فعالیت یک هزار و 176 پزشک، پرستار، نجاتگر، امدادگر، داوطلب و پرسنل در 144پایگاه ثابت و پست موقت جمعیت هلال احمر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با اشاره به پوشش امدادی طرح همسفران خورشید از تاریخ 16 آبان ماه تا 30 آبان ماه سال جاری، گفت: این طرح به مدت 14 روز در استان خراسان رضوی اجرا می شود و بر این اساس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر آمادی لازم برای پوشش امدادی بیش از سه میلیون و 500 هزار زائر را در مشهدمقدس دارد.

وی به تعداد نیروهای به کار گیری شده در پوشش امدادی این طرح اشاره کرد و یادآور شد: یک هزار و 176 پزشک، پرستار، نجاتگر، امدادگر، داوطلب و پرسنل آماده ارائه خدمات امدادی به هموطنان هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه 144پایگاه و پست موقت جمعیت هلال احمر برای پوشش امدادی هموطنان در طرح همسفران خورشید در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: از این تعداد 25 پایگاه ثابت و 89 پایگاه هلال احمر موقت است.

سلیمی درباره تجهیزات بکارگیری شده درباره پوشش امدادی اجرای طرح همسفران خورشید، خاطرنشان کرد: 91 دستگاه خودروی عملیاتی، 39 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس امبولانس، 21 دستگاه خودروی نجات، 23 دستگاه خودروی کمک دار، یک دستگاه خودروی ارتباطات، 5 دستگاه سایر خودروهای امدادی و یک فروند بالگرد برای ارائه خدمات امدادی به هموطنان به کارگیری خواهد شد.