امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 19:58
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 23/آبان/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 634
کد خبر : 1985
اکثر مصدومان به کرمانشاه و همدان منتقل شدند

رئیس س7ازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره آخرین وضعیت آواربرداری و امدادرسانی در مناطق زلزله زده غرب کشور گفت: تقریبا 99درصد عملیات امداد و نجات انجام شده است زیرا ارزیابی و بررسی اکثر روستاها صورت گرفته است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی -  رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره آخرین وضعیت آواربرداری و امدادرسانی در مناطق زلزله زده غرب کشور گفت: تقریبا 99درصد عملیات امداد و نجات انجام شده است زیرا ارزیابی و بررسی اکثر روستاها صورت گرفته است.

وی ادامه داد: برخی خانواده‌ها برای پیدا کردن مفقودان خود مراجعه می‌کنند که ممکن است در گروه مصدومان بوده باشند البته تعداد آنها بسیار محدود است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه با استقرار 10 فروند بالگرد در منطقه، اکثر مصدومان به کرمانشاه و همدان انتقال داده شدند، عنوان کرد:ممکن است همین امشب پایان عملیات امداد و نجات را در مناطق آسیب دیده اعلام کنیم.

سلیمی در باره انجام عملیات آواربرداری از مناطق زلزله زده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عملیات آواربرداری به تجهیزات سنگینی نیاز دارد با همکاری بنیاد مسکن از فردا صبح نسبت به این مساله اقدام می‌کنیم و کار آواربرداری را پیش می‌بریم.